پرش به محتوا

بهترین زمان مصرف گلوریپا (امپاگلیفلوزین)

 • این موضوع خالی است.
در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته‌ها
 • #17134

  امپاگلیفلوزین، با نام تجاری گلوریپا در درمان دیابت نوع  2 تجویز می شود. این دارو یک بار در روز در صبح، همراه با غذا یا با معده خالی مصرف می شود. بدن شما دارو را به سرعت جذب می کند و حدود یک ساعت و نیم پس از مصرف دارو به اوج اثر درمانی خود در بدن شما می رسد. دوز توصیه شده گلوریپا 10 میلی گرم در روز است، اما ممکن است با توصیه پزشک به 25 میلی گرم در روز نیز افزایش یابد.

  گلوریپا متعلق به گروهی از داروها موسوم به مهارکننده های سدیم-گلوکز کوترانسپورتر-2 است که اغلب به شکل SGLT2 نوشته می شود. این دارو در موارد زیر استفاده می شود:

  • کنترل قند خون در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 در صورت استفاده همراه با رژیم غذایی و ورزش.
  • کاهش خطر مرگ قلبی عروقی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 و همچنین بیماری های قلبی عروقی.
  • برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، احتمال بستری شدن در بیمارستان را کاهش می دهد و احتمال مرگ ناشی از حوادث قلبی عروقی را کاهش می دهد.

  مانند سایر مهارکننده‌های SGLT2، گلوریپا نیز با جلوگیری از جذب مجدد قند اضافی موجود در خون توسط کلیه‌ها، سطح قند خون را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود قند بیشتری از طریق ادرار دفع شود.

  در حالی که گلوریپا می تواند به تنهایی تجویز شود، اما اغلب در کنار داروی دیابت نوع 2 دیگر به نام متفورمین به بیماران داده می شود، در صورتی که متفورمین برای مدیریت سطح گلوکز خون بیماران کافی نباشد. متفورمین به طور معمول اولین خط درمان دیابت نوع 2 است. سینوریپا داروی دیگری است که گلوریپا و متفورمین به صورت ترکیبی داخل آن وجود دارد.

  مطالعه‌ای که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، اشاره کرد که داروهای جدیدتر مانند گلوریپا ممکن است علاوه بر کاهش سطح قند خون، مزایای دیگری مانند کاهش وزن و پیشگیری از مشکلات قلبی نیز داشته باشند.

  منبع: http://www.drugs.com

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.