پرش به محتوا

9 روش حفاظت از مغز در برابر ذرات موجود در آلودگی هوا

  حفاظت از مغز در برابر آلودگی هوا

  ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض ذرات ریز موجود در آلودگی هوا ، به ویژه از اگزوز وسایل نقلیه ، باعث تغییرات مغزی می شود. ریزگردها ، ذرات ریز فلز و سایر آلاینده هایی هستند که در هوای به شدت آلوده وجود دارند. این ذرات از طریق بینی وارد مغز شما می شوند و پاسخ التهابی ایجاد می کنند.

  التهاب مغز نقش مهمی در آلزایمر دارد ، بنابراین یک عامل ایجاد کننده التهاب دیگر می تواند عاملی باشد که سلامت سیستم عصبی شما را به خطر می اندازد.

  مطالعه ای از محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که زنان مسن که در مناطقی زندگی می کنند که آلودگی هوا ناشی از ذرات معلق، از حد استاندارد آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده بالاتر است ، 92 درصد بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر یا زوال عقل هستند.

  ما همچنین می دانیم که آلودگی هوا با پارکینسون و بیماری اعصاب حرکتی مرتبط است و آسیب بسیار زودتر از آنچه در زندگی تصور می شد آغاز می شود …

  آلودگی هوا در سنین پایین در مغز جای می گیرد

  مکزیکو سیتی ، شهری با بیش از 20 میلیون نفر ، ده ها سال است که تحت تأثیر سطح خطرناک آلودگی هوا قرار دارد. 

  محققان دانشگاه لنکستر انگلیس ، ساقه مغز 186 جوان ساکن مکزیکو سیتی را در سنین 11 ماه تا 27 سال مورد بررسی قرار دادند. آنها نشانگرهایی (پیش بینی کننده ها) را نه تنها بیماری آلزایمر بلکه برای  بیماری پارکینسون و اختلال نورون حرکتی (MND) یافتند.

  ساقه مغز جوانان در این مطالعه نه تنها ” علائم نوروپاتولوژیک ” آلزایمر ، پارکینسون و MND را نشان می دهد ، بلکه ” آنها همچنین غلظت بالایی از آهن ، آلومینیوم و تیتانیوم داشتند. نانوذرات غنی در ساقه مغز – به ویژه در جسم سیاه و مخچه. “

    سندرم روده تحریک پذیر(IBS): علل، تشخیص، محرکها و درمان

  تغییرات مغزی ناشی از ذرات نانو

  “علائم نوروپاتولوژیک” شامل رشد سلول های عصبی ، و همچنین پلاک و گرفتگی ناشی از پروتئین هایی که به درستی در مغز شکل نگرفته اند، یکی از علائم اصلی بیماری آلزایمر است. این موارد حتی در نوزادان 11 ماهه نیز مشاهده شد.

  و به نظر می رسد که این ذرات ریز فلزی می توانند از طریق استنشاق یا بلع به ساقه مغز برسند. آنها به ویژه با آسیب به جسم سیاه ، منطقه ای از ساقه مغز که مسئول شروع و مهار نورون های حرکتی ما هستند در ارتباط می باشند. بنابراین توانایی ما را برای اجرای حرکات روان کنترل می کند.

  جای تعجب نیست که آسیب به جسم سیاه با پیشرفت بیماری پارکینسون در اواخر زندگی ارتباط مستقیم دارد.

  چگونه از مغز خود در برابر آلودگی محافظت کنیم

  افراد مختلف سطح متفاوتی از آسیب پذیری در برابر چنین ذرات معلقی را دارند ، اما یافته های جدید ما نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا ، استنشاق و بلعیدن این ذرات در ایجاد آسیب عصبی بسیار مهم است.

  بنابراین ، چگونه می توانید کمتر در معرض آسیب قرار بگیرید؟ چگونه می توانید فرزندان و نوه های خود را در هنگام بزرگ شدن از ابتلا به این بیماریهای ناتوان کننده محافظت کنید؟

  در اینجا 9 گام خوب وجود دارد:

  1. جوانه کلم بروکلی و سایر مواد غذایی که به کبد شما کمک می کند تا کار سم زدایی از بدن شما را انجام دهد مصرف کنید.
  2. ماهی بخورید ، به ویژه ماهیهایی که دارای مقدار زیادی امگا 3 هستند ، مانند ماهی قزل آلای رنگین کمان ، ماهی آزاد وحشی آلاسکا ، ساردین و ماهی تن آلاباکور. ثابت شده است که اسیدهای چرب امگا 3 با التهاب مغز مقابله می کنند و از برخی آسیب های مغزی ناشی از نوروتوکسین هایی مانند سرب و جیوه جلوگیری می کنند.
  3. ویتامین های گروه B مصرف کنید. یک مطالعه دانشگاه کلمبیا نشان داد که مکمل ویتامین B6 ، B12 و اسید فولیک تأثیر منفی آلودگی هوا بر DNA را به طور چشمگیری کاهش می دهد.
  4. مکمل آلفا لیپوئیک اسید. این ترکیب طبیعی که یک آنتی اکسیدان قوی است ، دارای فعالیت شلاته کننده فلز است. به دلیل محلول بودن در چربی و در آب ، به راحتی از روده جذب می شود و از موانع غشایی سلولی و سد خونی- مغزی عبور می کند.
  5. فسفاتیدیل سرین – یکی از مواد مغذی آزمایش شده برای سلامت مغز و حافظه است. این ماده مغذی یکی از عناصر اصلی ساخت سلولهای مغزی است.
  6. برای مقابله با استرس اکسیداتیو ، غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند بلوبری ، شکلات تلخ و گیلاس را بخورید.
  7. آنتی اکسیدان اصلی خود را تقویت کنید. با افزایش سن ، بدن گلوتاتیون کمتری تولید می کند ، که برای محافظت در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از آلودگی هوا به بدن نیاز دارید. 
  8. مکملهای غذایی حاوی CoQ10 و PQQ. با هم ، این دو ماده با تقویت میتوکندری و کاهش استرس اکسیداتیو به محافظت از سلولهای عصبی مغز (سلولهایی که ذرات آلودگی سوار بر آنها مستقیم به مخچه می روند) کمک می کنند.
  9. شلاتاسیون توسط EDTA. شلاته کننده ها نوعی از مواد اتصال دهنده هستند که آلاینده های مضر را “گرفته” و از بین می برند.
    سنگ مثانه: علائم،علل و درمانها

  منبع: وب سایت easyhealthoptions.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *