پرش به محتوا

11 مورد از نشانه های بیماری قلبی که هرگز نباید نادیده بگیرید

  نشانه های بیماری قلبی

  همه مشکلات قلبی با علائم واضح هشدار دهنده همراه نیستند. همیشه علائم شناخته شده بیماری قلبی مثل درد فقسه سینه که با غش کردن مریض همراه باشد دیده نمی شود. برخی از نشانه های بیماری قلبی حتی در قفسه سینه شما اتفاق نمی افتند و همیشه تشخیص اینکه چه اتفاقی خواهد افتد آسان نیست.

  چارلز چمبرز ، مدیر آزمایشگاه کاتتریزاسیون قلب در انستیتوی قلب و عروق پن ایالتی هرشی می گوید: “اگر مطمئن نیستید ، آن را بررسی کنید.”

  وینسنت بوفالینو ، سخنگوی انجمن قلب آمریکا ، می گوید : “هرچه بیمار عوامل خطر بیشتری داشته باشید ، نگرانی شما درباره اینکه علائم مشاهده شده ممکن است مربوط به قلب باشد بیشتر می شود.”

  در ادامه 11 مورد از نشانه های بیماری قلبی که نباید به هیچ وجه نادیده بگیرید برای شما آورده شده است:

  1. احساس ناراحتی در قفسه سینه

  این رایج ترین نشانه خطر بیماری قلبی است. اگر شریان مسدود شده یا سکته قلبی داشته باشید ، ممکن است در قفسه سینه خود احساس درد ، گرفتگی یا فشار داشته باشید.

  هرکسی کلمه متفاوتی برای این احساس دارد. بعضی از افراد می گویند مثل این است كه فیل روی سینه آنها نشسته است. بعضی دیگر می گویند مثل چاقو خوردن یا سوختن است.

  این احساس معمولاً بیش از چند دقیقه طول می کشد. این علامت ممکن است هنگام استراحت یا انجام کار بدنی اتفاق بیفتد.

  اگر این فقط یک درد مختصر است – یا اگر نکته ای از قفسه سینه باشد که هنگام لمس یا فشار دادن بر روی آن درد آن بیشتر می شود- مشکل از قلب شما نیست. البته هنوز باید توسط پزشک معاینه شوید. اگر علائم شدیدتر است و پس از چند دقیقه برطرف نشد ، باید با 115 تماس بگیرید .

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  همچنین ، به خاطر داشته باشید که بدون داشتن درد قفسه سینه ،ممکن است همچنان مشکلات قلبی – حتی حمله قلبی – داشته باشید. این حالت به ویژه در میان زنان شایع است.

  2. حالت تهوع ، سوء هاضمه ، سوزش معده یا درد معده

  برخی از افراد در هنگام حمله قلبی این علائم را دارند. آنها حتی ممکن است استفراغ کنند.

  زنان بیشتر از مردان این نوع علائم را گزارش می کنند.

    پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها: تفاوتها و موارد استفاده

  البته به دلایل زیادی می توانید ناراحتی معده داشته باشید که هیچ ارتباطی با قلب شما ندارد. یا حتی ممکن است این درد ناشی از خوردن یک غذای خاص باشد. اما باید توجه داشته باشید که ممکن است در هنگام حمله قلبی نیز اتفاق بیفتد.

  بنابراین اگر چنین احساسی دارید و در معرض ابتلا به مشکلات قلبی هستید ، با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر علائم دیگری را نیز در این لیست دارید.

  3. دردی که به بازو گسترش می یابد

  یکی دیگر از علائم کلاسیک حمله قلبی دردی است که به سمت چپ بدن تابش می کند.

  تقریباً درد همیشه از سینه شروع می شود و به سمت بیرون حرکت می کند. ولی گاهی بیماران درد را فقط در ناحیه بازو یا گردن داشته اند.

  4- احساس گیجی یا سبکی سر می کنید

  بسیاری از اختلالات باعث می شوند لحظه ای تعادل خود را از دست داده یا احساس ضعف کنید. شاید به اندازه کافی غذا یا نوشیدنی نخورده باشید، یا خیلی سریع از جای خود برخاستید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  اما اگر ناگهان احساس سرگیجه می کنید و دچار ناراحتی قفسه سینه یا تنگی نفس می شوید ، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

  این نشانه می تواند به این معنی باشد که فشار خون شما کاهش یافته است زیرا قلب شما قادر نیست آنطور که باید پمپاژ کند.

  5. درد گلو یا فک

  به خودی خود ، درد گلو یا فک احتمالاً مربوط به قلب نیست. به احتمال زیاد ، علت آن یک ناراحتی عضلانی ، سرماخوردگی یا یک مشکل سینوسی است.

  اما اگر در مرکز قفسه سینه خود درد یا فشاری دارید که به داخل گلو یا فک شما گسترش می یابد ، می تواند نشانه حمله قلبی باشد. با 115 تماس بگیرید و برای اطمینان از اینکه همه چیز درست است ، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

  6. شما به راحتی دچار خستگی می شوید

  اگر بعد از انجام کاری که در گذشته مشکلی برای انجام آن نداشتید – مانند بالا رفتن از پله ها یا حمل مواد غذایی از ماشین – ناگهان احساس خستگی یا کوفتگی کردید – بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

  این نوع تغییرات قابل توجه بیش از هر درد و رنجی که احساس می کنید برای ما مهم است.

  خستگی مفرط یا ضعف غیرقابل توجیه ، گاهی اوقات به مدت چند روز ، می تواند یکی از علائم بیماری قلبی به ویژه در خانم ها باشد.

  کدام یک برای سلامتی قلب بهتر است: شکر یا شیرین کننده های مصنوعی یا هر دو؟

  7. خروپف کردن

  طبیعی است که هنگام چرت زدن کمی خرخر کنید. اما خروپف غیرمعمول با صدای بلند که به نظر می رسد نفس نفس می زنید یا خفه می شوید می تواند نشانه ای از آپنه خواب باشد. آپنه خواب حالتی است که شب و در حالی که هنوز خواب هستید چندین بار تنفس شما قطع می شود. این حالت باعث فشار اضافی بر قلب شما می شود.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  پزشک می تواند بررسی کند که آیا به آزمایش مطالعه خواب نیاز دارید یا خیر تا ببینید آیا این بیماری را دارید یا خیر . اگر مبتلا به آپنه خواب باشید، ممکن است برای اصلاح تنفس هنگام خواب به یک دستگاه CPAP نیاز داشته باشید.

    چربی قهوه ای: افزایش این چربی و مبارزه با چاقی با غذاهای متداول!!!

  8. عرق کردن

  عرق سرد بدون هیچ دلیل مشخصی می تواند نشانه حمله قلبی باشد. اگر این اتفاق به همراه علائم دیگر رخ داد ، با شماره 115 تماس بگیرید تا بلافاصله به بیمارستان بروید. سعی نکنید خودتان رانندگی کنید.

  9. سرفه ای که قطع نمی شود

  در بیشتر موارد ، این حالت نشانه بیماری های قلبی نیست. اما اگر بیماری قلبی دارید یا می دانید در معرض خطر هستید ، احتمال بیماری قلبی را در نظر داشته باشید.

  اگر سرفه طولانی مدتی دارید که خلط سفید یا صورتی ایجاد می کند ، می تواند نشانه نارسایی قلبی باشد. این خلط زمانی اتفاق می افتد که قلب نتواند خواسته های بدن را برآورده کند و باعث نشت خون به داخل ریه ها شود.

  از پزشک خود بخواهید که علت سرفه شما را بررسی کند.

  10. ران ها، پاها و مچ پا متورم هستند

  این علائم می تواند نشانه آن باشد که قلب شما خون را به طور موثر پمپ نمی کند.

  وقتی قلب نتواند به اندازه کافی سریع پمپ کند ، خون در رگها تجمع پیدا کرده و باعث تورم اندامها می شود .

  نارسایی قلبی همچنین باعث می شود که کلیه ها نتوانند آب اضافی و سدیم را از بدن خارج کنند که منجر به تورم بدن به ویژه در اندامهای انتهایی مثل دستها و پاها می شود.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  11. ضربان قلب نامنظم

  طبیعی است که قلب شما به هنگام استرس یا فعالیت شدید بدنی سریعتر بتپد یا هنگامی که در حالت استراحت کامل هستید ضربان قلب شما پایین باشد.

  اما اگر احساس می کنید قلب شما بیش از چند ثانیه خارج از حد نرمال ضربان دارد ، یا اگر این حالت اغلب برای شما اتفاق می افتد ، به پزشک خود بگویید.

  در بیشتر موارد ، این حالت ناشی از چیزی است که رفع آن آسان است ، مانند مواردی که ضربان قلب غیر طبیعی ناشی از مصرف کافئین زیاد یا خواب ناکافی است. اما گاهی اوقات ، می تواند وضعیتی به نام فیبریلاسیون دهلیزی را نشان دهد که نیاز به درمان دارد. بنابراین از پزشک خود بخواهید که آن را بررسی کند.

   

  منبع: وب سایت www.webmd.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *