پرش به محتوا

هفته بیست و سوم بارداری: شما و نوزادتان

  هفته بیست و سوم بارداری

  هفته به هفته، زمانی که کودکتان برای زندگی خارج از رحم آماده می شود، به نقاط عطف جدیدی در بارداری خود دست می یابید. در هفته بیست و سوم بارداری، کودک شما در حال تمرین تنفس، و الگوهای خواب و بیداری است.

  شما در هفته بیست و سوم بارداری

  سینه های شما ممکن است شروع به نشت آغوز کند که نوعی شیر اولیه است. شیر مادر با تقویت ایمنی کودک شما شروع خوبی به او می دهد تا بتواند با عفونت ها مبارزه کند. 

  در این هفته، ممکن است با بزرگ شدن قفسه سینه‌تان برای سازگاری با برآمدگی‌ شکمتان، دچار درد در دنده ها شوید. ممکن است کمی بیشتر از حد معمول احساس تنگی نفس کنید زیرا کودک در حال رشد به ریه های شما فشار می آورد. بهترین راه حل این است که پاهای خود را بلند کرده و استراحت کنید. اگر در مورد علائم بارداری نگران هستید، با ماما یا پزشک خود صحبت کنید.

  ایمن ماندن از آفتاب

  آیا می دانستید که حتی در یک روز ابری، پوست شما ممکن است بسوزد؟ متأسفانه، این احتمال بیشتر در دوران بارداری رخ می دهد، زیرا پوست شما حساس تر است. اگر زمانی که خورشید در شدیدترین حالت خود است به بیرون از منزل می روید، پوست خود را بپوشانید و در سایه حرکت کنید. به یاد داشته باشید که:

  • یک کرم ضد آفتاب با فاکتور بالا (15+) با حداقل محافظت 4 ستاره در برابر UVA انتخاب کنید.
  • یک لایه ضخیم از کرم ضد آفتاب را روی تمام پوست های در معرض نور اعمال کنید.

  علائم شما در هفته بیست و سوم بارداری

  علائم شما در هفته بیست و سوم بارداری شما نیز می تواند شامل موارد زیر باشد:

  همچنین ممکن است علائمی را از هفته های قبل تجربه کنید، مانند:

  • نوسانات خلقی 
  • تهوع صبحگاهی 
  • هوس های عجیب بارداری 
  • افزایش حس بویایی
  • سینه های دردناک یا دارای ترشحات – ترشحات شیری سفید رنگ بارداری از واژن و لکه بینی خفیف (برای هرگونه خونریزی به پزشک مراجعه کنید)

  نوزاد شما در هفته بیست و سوم بارداری

  در هفته بیست و سوم بارداری، نوزاد یا جنین شما از سر تا پاشنه حدود 28.9 سانتی متر طول دارد و وزن آن حدود 500 گرم است. این مقدار تقریباً به اندازه یک کدو حلوایی و وزن یک بسته ماکارونی خشک گندم کامل است.

  تبلیغ کانال مشاوره و خرید از ترکیه در ایتا

  اندام های کودک شما در حال حاضر متناسب است. در طی چند هفته آینده، نوزادتان به شما لگد می زند و حرکت شکم خود را نیز مشاهده خواهید کرد که بسیار عجیب به نظر می رسد. ریتم های کودک خود را بشناسید و اگر لگد زدن کم شد با ماما صحبت کنید. نوزاد شما در هفته بیست و سوم بارداری

  منبع: www.nhs.uk

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *