پرش به محتوا

نشانه های آبرسانی ضعیف پوست

  مقایسه کم آبی پوست و خشکی پوست

  تفاوت کم آبی پوست و خشکی پوست

  پوست خشک و دهیدراته یکسان نیستند. پوست خشک فاقد روغن برای حفظ رطوبت است و باعث ترک خوردن پوست می شود که حتی می تواند موجب خونریزی از پوست گردد. یا ممکن است پوست شما به دلیل کمبود آب رسانی، رطوبت خود را از دست داده باشد. پوست کم آب رطوبت کافی در داخل خود ندارد.

  تاثیر آب رسانی ضعیف بر روی پوست

  تاثیر آب رسانی ضعیف بر پوست شما

  لایه های پوست شما به رطوبت نیاز دارند تا مطابق ساختار صحیح خود عمل کنند. بدون آب کافی، پوست نمی تواند آنطور که باید کشیده شود یا از بدن شما محافظت کند. در ادامه چندین مورد از نشانه های آب رسانی ضعیف پوست برای شما بیان می گردد.

  پوست کدر از نشانه های آب رسانی ضعیف پوست

  ممکن است متوجه شوید که پوست شما ظاهری صاف دارد. پوست کدر رطوبت کافی برای داشتن درخشندگی و تمایز ویژه پوست سالم را ندارد.

  چشمهای گود رفته

  چشم های گود رفته از نشانه های آب رسانی ضعیف پوست

  ممکن است متوجه تیرگی زیر چشم خود شوید. این حالت ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که بدون آبرسانی کافی، پوست اطراف چشم شما می‌تواند از حدقه چشم دور شده و ظاهری گود شده ایجاد کند.

  خارش

  پوست خشک و کم آب می تواند باعث خارش شود. پوستی که در اثر کم آبی ترک می‌خورد، می‌تواند احساس خارش داشته باشد. همچنین می تواند منجر به ورود باکتری ها به بدن شما شود.

  پف زیر چشم نشانه ای از آب رسانی ضعیف پوست

  از آنجایی که در اثر کمبود رطوبت، پوست شما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد، پوست زیر چشم شما می تواند “جمع” شود و باعث ایجاد پف زیر چشم شود.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  آزمایش پینچ (وشگون گرفتن)

  آزمایش وشگون گرفتن برای بررسی آب رسانی ضعیف پوست

  برای اینکه بفهمید آب بدنتان کم شده است یا نه، می توانید «تست پینچ» را انجام دهید. کمی از پوست بازو را بین انگشت شست و سبابه خود فشار دهید. اگر به خوبی هیدراته شده باشید، باید چند ثانیه پس از رها شدن به حالت اولیه خود برگردد. اگر اینطور نیست، وقت آن است که کمی آب بنوشید.

  منبع:

  www.medicinenet.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *