پرش به محتوا

نحوه مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین) و دوز آن

  نحوه مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین)

  فنازوپیریدین(با نام تجاری فنازومکس در ایران) برای تسکین درد، سوزش و ناراحتی ناشی از عفونت یا تحریک مجاری ادراری استفاده می شود. این دارو یک آنتی بیوتیک نیست و خود عفونت را درمان نمی کند. ما در این مقاله به نحوه صحیح مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین) و دوز مصرفی آن در بیماران خواهیم پرداخت.

  این دارو تنها به شکل قرص در بازار عرضه می شود.

  روش صحیح مصرف قرص فنازومکس

  روش صحیح مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین) به این شکل است که بهتر است این دارو همراه با غذا یا بعد از خوردن غذا یا میان وعده مصرف شود تا ناراحتی معده کاهش یابد.

  هیچ داروی مصرف نکرده ای را بدون مشورت با پزشک خود، برای درمان اختلالات مجاری ادراری در آینده استفاده نکنید. درمان عفونت ممکن است به داروی دیگری نیاز داشته باشد.

  دوز مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین)

  دوز این دارو برای بیماران مختلف متفاوت خواهد بود. دستورات پزشک یا دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. اطلاعات زیر فقط شامل دوزهای معمول ​​این دارو است. اگر دوز درمانی شما متفاوت است، آن را تغییر ندهید، مگر اینکه پزشک به شما بگوید که این کار را انجام دهید.

  مقدار دارویی که مصرف می کنید به قدرت دارو بستگی دارد. همچنین، تعداد دوزهایی که هر روز مصرف می‌کنید، زمان مجاز بین دوزها، و مدت زمانی که دارو مصرف می‌کنید به مشکل پزشکی که برای آن از دارو استفاده می‌کنید بستگی دارد.

  • برای فرم خوراکی (قرص):
   • برای تسکین درد، سوزش و ناراحتی در دستگاه ادراری:
    • بزرگسالان و نوجوانان – 200 میلی گرم (mg) سه بار در روز.
    • کودکان – دوز بر اساس وزن بدن است و باید توسط پزشک تعیین شود. دوز معمول 4 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم (kg) (حدود 1.8 میلی گرم در هر پوند) از وزن بدن سه بار در روز است.
    ریواستیگمین: موارد مصرف، عوارض جانبی، دوز درمانی و تداخلات دارویی

  در موارد فراموشی دوز مصرفی

  اگر یک نوبت از این دارو را فراموش کردید، در اسرع وقت آن را مصرف کنید. با این حال، اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دوز معمولی خود بازگردید. هرگز دوزهای مصرفی خود را دو برابر نکنید.

  روش نگهداری دارو

  دارو را در ظرف دربسته در دمای اتاق، دور از حرارت، رطوبت و نور مستقیم نگهداری کنید. از یخ زدگی دارو جلوگیری شود.

  دارو را دور از دسترس اطفال نگه دارید.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  داروهای تاریخ گذشته یا داروهایی که دیگر مورد نیاز نیستند را نگه ندارید.

  منبع: ww.mayoclinic.org

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *