پرش به محتوا

آیا مصرف همزمان کلیدینیوم سی و امپرازول امکان پذیر است؟

  مصرف همزمان کلیدینیوم سی و امپرازول

  اختلالات گوارشی سهم بالایی در میان بیماری ها دارند و اکثر افراد به نوعی تجربه ابتلا به این بیماری ها را داشته اند. داروهایی مثل کلیدینیوم سی و امپرازول از جمله داروهای پرمصرف در درمان انواع بیماری های گوارشی هستند. کلیدینیوم سی اغلب در درمان اسپاسم های گوارشی با منشا عصبی تجویز میشود. امپرازول نیز در کاهش ترشح اسید معده ناشی از انواع اختلالات تجویز میگردد.

  کلیدینیوم سی چیست؟

  کلیدیینیوم سی ترکیبی از 2 داروی کلیدینیم و کلردیازپوکساید است. این دارو همراه با سایر داروها برای کمک به درمان اختلالات معده / روده (مانند زخم، سندرم روده تحریک پذیر، عفونت روده) استفاده می شود.

  کلیدینیم به کاهش علائم گرفتگی معده و روده کمک می کند. این دارو از طریق کند کردن حرکات طبیعی روده و با شل کردن ماهیچه های معده و روده عمل می کند. کلیدینیم متعلق به دسته ای از داروها موسوم به آنتی کولینرژیک ها/ضد اسپاسم ها می باشد.

  کلردیازپوکساید به کاهش اضطراب کمک می کند. این دارو روی مغز و اعصاب اثر می گذارد و اثر آرام بخشی ایجاد می کند. کلردیازپوکساید متعلق به دسته ای از داروها موسوم به بنزودیازپین ها می باشد. 

  امپرازول چیست؟

  امپرازول که با نام های تجاری اولتاپ و مرازول فروخته می شود، دارویی است که در درمان بیماری رفلاکس معده به مری، بیماری زخم معده و سندرم زولینگر-الیسون استفاده می شود. این دارو همچنین برای جلوگیری از خونریزی دستگاه گوارش فوقانی در افرادی که در معرض خطر هستند، استفاده می شود. این دارو متعلق به دسته ای از داروها موسوم به مهار کننده های پمپ پروتون (PPIs) میباشد، که باعث کاهش تولید و ترشح اسید معده می گردد.

    نحوه مصرف قرص فنازومکس(فنازوپیریدین) و دوز آن

  مصرف همزمان کلیدینیوم سی و امپرازول

  اگرچه امپرازول ممکن است سطح خونی و میزان اثربخشی کلردیازپوکساید را افزایش دهد، و در نتیجه احتمال بروز عوارض جانبی این دارو از جمله خواب آلودگی بیش از حد و مشکلات تنفسی را افزایش دهد؛ اما میزان این احتمال بسیار پایین است و اکثر افراد مصرف کننده می توانند بدون مشکل خاصی از این دو دارو به طور همزمان استفاده کنند.

  گاهی برای استفاده ایمن از هر دو داروی کلیدینیوم سی و امپرازول، ممکن است نیاز به تنظیم دوز یا نظارت مکرر توسط پزشک داشته باشید. لذا از مصرف سرخود هر نوع دارویی بدون تجویز پزشک اجتناب کنید.

  مهم است که در مورد سایر داروهایی که استفاده می کنید، از جمله ویتامین ها و گیاهان دارویی، به پزشک خود اطلاع دهید. بدون مشورت با پزشک، مصرف هیچ دارویی را آغاز یا قطع نکنید.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  منبع:

  www.drugs.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *