پرش به محتوا

مصرف سیلدنافیل برای زنان: مزایا و معایب

  تجویز سیلدنافیل برای زنان

  ویاگرا نام تجاری دارویی به نام سیلدنافیل است. سیلدنافیل یک داروی خوراکی است که برای درمان مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) تأیید شده است. این دارو با گشاد کردن عروق خونی عمل می کند. با افزایش جریان خون به آلت تناسلی، ایجاد و حفظ نعوظ آسان تر می گردد. ویاگرا عملکرد جنسی را هدف قرار می دهد نه برانگیختگی جنسی را.

  شواهد محدودی وجود دارد که تجویز سیلدنافیل برای زنان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی تا حدودی مفید است.

  لازم به ذکر است که سیلدنافیل برای درمان فشار خون ریوی در مردان و زنان نیز تجویز می شود.

  با این حال، این مقاله بر مصرف سیلدنافیل برای زنان و تاثیر آن بر اختلال جنسی در آنها تمرکز دارد. در ادامه به بررسی مصرف سیلدنافیل برای زنان، بی خطر بودن آن برای زنان و جایگزین های موجود برای آن، می پردازیم.

  آیا امکان مصرف سیلدنافیل برای زنان وجود دارد؟

  سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مصرف سیلدنافیل برای زنان را تایید نکرده است. اما پزشک شما می تواند آن را برای استفاده توسط شما تجویز کند.

  مانند همه داروها، سیلدنافیل(ویاگرا) می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. همچنین می تواند با سایر داروها تداخل داشته باشد. به همین دلیل مهم است که قبل از مصرف سیلدنافیل با پزشک خود مشورت کنید.

  مزایا و عوارض مصرف سیلدنافیل برای زنان

  سیلدنافیل(ویاگرا) یک مهارکننده فسفودی استراز نوع 5 (PDE5) است. PDE5 آنزیمی است که بر جریان خون تأثیر می گذارد.

  مزایای بالقوه مصرف سیلدنافیل برای زنان

  می دانیم که در مردان، سیلدنافیل(ویاگرا) رگ های خونی را گشاد می کند و جریان خون به آلت تناسلی را افزایش می دهد. تجویز و مصرف سیلدنافیل برای زنان ممکن است جریان خون در اندام تناسلی آنها را نیز افزایش دهد. این امر ممکن است به افزایش حساسیت، برانگیختگی جنسی و عملکرد ارگاسم جنسی در زنان کمک کند.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  مطالعات در مورد اثربخشی سیلدنافیل برای زنان نتایج متفاوتی داشته است.

  این امر به درک این نکته کمک می کند که اختلال عملکرد جنسی در زنان یک مسئله پیچیده است. در اغلب موارد، عوامل متعددی در این امر دخیل هستند.

  یکی از مواردی که می تواند میل جنسی را سرکوب کند استفاده از داروهای ضد افسردگی خاص است، به ویژه:

  • مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند فلوکستین، سیتالوپرام
  • مهارکننده های بازجذب سروتونین- نوراپی نفرین (SNRIs) مانند دولوکستین، ونلافاکسین

  یک کارآزمایی تصادفی کنترل شده کوچک در سال 2008 شامل زنان مبتلا به افسردگی بود که این داروها را مصرف کرده و اختلال عملکرد جنسی را تجربه کردند. این مطالعه توسط فایزر، سازنده ویاگرا، بودجه دریافت کرده بود.

    کپسول داکسی سایکلین برای جوش و آکنه

  نتایج نشان داد که سیلدنافیل(ویاگرا) ممکن است به کاهش اثرات نامطلوب جنسی داروهای خانواده SSRI و SNRI کمک کند. زنانی که ویاگرا مصرف کردند نتایج بهتری نسبت به زنانی که دارونما مصرف کردند گزارش کردند.

  یک مقاله مروری در سال 2014 به مطالعه ای روی زنان یائسه مبتلا به اختلال برانگیختگی جنسی اشاره کرد. برخی از شرکت کنندگان در مطالعه، برانگیختگی، روانکاری واژن و ارگاسم بهبود یافته را تجربه کردند. اما این بهبود برای زنانی که اختلال تحریک جنسی با مشکلات عصبی یا عروقی مرتبط است، صادق نبود.

  یک کارآزمایی بالینی تصادفی شده در سال 2002 مصرف سیلدنافیل برای زنان قبل و بعد از یائسگی را با دارونما مقایسه کرد. تفاوت معنی داری در اثربخشی سیلدنافیل مشاهده نشد.

  تحقیقات بیشتری برای درک کامل اینکه آیا مصرف سیلدنافیل برای زنان می تواند اثر درمانی داشته باشند یا خیر، مورد نیاز است.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  عوارض جانبی مصرف سیلدنافیل برای زنان

  سیلدنافیل(ویاگرا) ممکن است باعث کاهش فشار خون شود، به خصوص در طول چند ساعت اول پس از مصرف. اگر فشار خون پایین دارید یا داروهایی مصرف می کنید که فشار خون را کاهش می دهند، این عارضه می تواند مشکل ساز باشد.

  در حالی که به نظر می رسد سیلدنافیل(ویاگرا) برای اکثر مردان بی خطر است، اطلاعات کمی در مورد ایمنی در زنان، به ویژه در دراز مدت، وجود دارد. در مطالعاتی که زنان را شامل شده است، به نظر می رسد این دارو نسبتاً به خوبی تحمل می شود. عوارض جانبی محتمل سیلدنافیل برای زنان عبارتند از:

  • سردرد
  • گرفتگی بینی
  • گرگرفتگی
  • اختلالات بینایی
  • سوء هاضمه
  • تپش قلب

  دوز مصرف سیلدنافیل برای زنان

  سیلدنافیل(ویاگرا) در دوزهای 25، 50 و 100 میلی گرمی موجود است. معمولاً به مردان توصیه می شود که با کمترین دوز شروع کنند و فقط در صورتی که مؤثر نباشد دوز داروی خود را افزایش دهند. شما آن را 30 دقیقه تا 4 ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف کنید. حداکثر دوز برای مردان 100 میلی گرم در روز است.

  در مطالعاتی که روی زنان انجام شد، دوزها معمولاً بین 10 تا 100 میلی گرم بوده است. برچسب محصول، حاوی اطلاعات دوز درمانی برای زنان نیست، زیرا سیلدنافیل برای استفاده در زنان در نظر گرفته نشده است.

  آیا ویاگرای زنانه وجود دارد؟

  ویاگرا یک داروی درمان اختلال نعوظ است که جریان خون به آلت تناسلی را بهبود می بخشد. ویاگرا یک نام تجاری است و دارویی با عنوان “ویاگرای زنانه” وجود ندارد.

    عوارض قرص تادالافیل (سیالیس)

  با این حال، چند داروی مورد تایید FDA برای درمان کاهش میل جنسی در زنان وجود دارد. یکی از این ها Addyi است. از آنجایی که این یک قرص صورتی رنگ است و سیلدنافیل(ویاگرا) یک قرص آبی رنگ است، نام مستعار “ویاگرای زنانه” برای نامیدن آن استفاده می شود. اما سیلدنافیل و Addyi داروهای مختلف با مأموریت های متفاوت هستند.

  Addyi نام تجاری یک داروی غیر هورمونی به نام فلیبانسرین(flibanserin) است. دوز توصیه شده 100 میلی گرم است. شما هر روز یک قرص قبل از خواب مصرف می کنید.

  قرص افزایش میل جنسی در زنان Addyi

  داروی دیگر، برملانتوئید(bremelanotide) است، که با نام تجاری Vyleesi عرضه شده است. حدود 45 دقیقه قبل از اینکه قصد برقراری رابطه جنسی داشته باشید، آن را زیر پوست روی شکم یا ران خود تزریق می کنید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  vyleesi افزایش میل جنسی در زنان

  هر دو دارو برای درمان اختلال میل جنسی اکتسابی و عمومی در زنان پیش از یائسگی تایید شده اند. این داروها به طور خاص، برای کمبود میل جنسی که منجر به دیسترس و ناراحتی در زنان می گردد، تجویز می شود؛ اما ارتباطی به دیسترس و ناراحتی ناشی از موارد زیر ندارد:

  • یک اختلال روانی یا پزشکی
  • مشکلات مربوط به رابطه زوجین
  • استفاده از داروهای دیگر

  ویاگرا یک تقویت کننده عملکرد جنسی است. Addyi و Vyleesi کمبود میل جنسی را در زنان درمان می کنند، اگرچه مکانیسم دقیق اثر آن مشخص نیست. به نظر می رسد این داروها بر مسیرهای خاصی در مغز تأثیر می گذارند که بر میل جنسی اثر می گذارد.

  عوارض جانبی Addyi شامل فشار خون پایین، غش کردن و حالت تهوع است. این اثرات در صورت مصرف قرص های ضد بارداری یا نوشیدن الکل می تواند تشدید شود.

  عوارض جانبی Vyleesi شامل افزایش موقت فشار خون و کاهش ضربان قلب است. همچنین می تواند باعث حالت تهوع و لکه های پوستی تیره رنگ شود.

  تحقیقات نشان می دهد که Addyi و Vyleesi مزایای کمی برای زنان یائسه با اختلالات برانگیختگی جنسی دارند.

  سخن آخر

  سیلدنافیل(ویاگرا) برای درمان ED در مردان مورد تایید FDA است. این دارو برای استفاده در زنان تایید نشده است و مطالعات تاکنون نتایج متفاوتی داشته است. هیچ دارویی با عنوان “ویاگرای زنانه” وجود ندارد، اما چند دارو برای درمان اختلال عملکرد جنسی در زنان خاص تأیید شده است.

  دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی در زنان وجود دارد. قبل از مصرف ویاگرا یا هر داروی دیگری، با پزشک خود مشورت کنید و در مورد مزایای بالقوه و عوارض جانبی این داروها سوال کنید.

  آخرین بررسی پزشکی در 15 مارس 2021

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  منبع: www.healthline.com

  6 دیدگاه دربارهٔ «مصرف سیلدنافیل برای زنان: مزایا و معایب»

  1. سلام خسته نباشید من سیلدنافیل مصرف میکنم برای ضخامت اندومتر،البته به تجویز پزشک.الان که پریود شدم اصلا خونریزی ندارم فقط موقع رفتن به سرویس بهداشتی.آیا طبیعیه؟

   1. سلام. وقت بخیر.
    متوجه نشدم، اگر پریود میشید ولی حجم خونریزی کم هست جای نگرانی نیست، دلایل زیادی ممکنه داشته باشه، مثل کم خونی شما ، یا تغییرات هورمونی ناشی از مصرف دارو.

  2. سلام. میخواستم ببینم اگر سیلدنافیل استفاده کنم برانگیختگی جنسی به وجود میاد یا کلا برای زنان بی تاثیر است؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *