پرش به محتوا

آیا مصرف اس سیتالوپرام در بارداری و شیردهی ایمن است؟

  مصرف اس سیتالوپرام در بارداری و شیردهی

  اس سیتالوپرام متعلق به دسته ای از داروها موسوم به مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین می باشد. این دارو با افزایش میزان فعالیت سروتونین در مغز به بهبود علائم بیماری شما کمک می کند. اس سیتالوپرام در درمان افسردگی، حملات پانیک و وسواس فکری کاربرد دارد.

  مصرف اس سیتالوپرام در بارداری

  مصرف اس سیتالوپرام در بارداری مجاز است. برخی از مطالعات نشان داده اند که اس سیتالوپرام ممکن است گهگاه بر رشد قلب کودک تأثیر بگذارد. با این حال، اگر خطری وجود داشته باشد، کوچک است و اکثر نوزادان متولد شده از زنانی که اس سیتالوپرام مصرف می کنند، قلب طبیعی خواهند داشت.

  هنگامی که اس سیتالوپرام در هفته های قبل از زایمان مصرف می شود، گاهی اوقات می تواند باعث علائم کوتاه مدت ترک و به ندرت مشکلات تنفسی در نوزادان شود. کودک شما پس از تولد معاینه می شود و در صورت نیاز، مراقبتهای بیشتری از او خواهد شد.

  مصرف اس سیتالوپرام در ماه آخر بارداری ممکن است کمی خطر خونریزی بعد از زایمان را افزایش دهد. با این حال، این عارضه جانبی نادر و قابل درمان است، بنابراین دلیلی برای قطع مصرف اس سیتالوپرام نیست.

  مهم است که افسردگی و اضطراب در دوران بارداری به خوبی درمان شوند، زیرا این موارد می تواند بر سلامتی شما و کودک شما تأثیر بگذارد. گاهی اوقات افسردگی و اضطراب در دوران بارداری و پس از تولد کودک شما بدتر می شود.

  اگر باردار شدید با پزشک خود صحبت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا خطرات و فواید آن را بسنجید تا بتوانید بهترین درمان را برای خود و کودکتان انتخاب کنید.

    افسردگی در زنان: علل، علائم و نشانه ها و درمانهای موجود

  اس سیتالوپرام در شیردهی

  اگر پزشک شما گفت که کودک شما سالم است، می توانید در دوران شیردهی از اس سیتالوپرام استفاده کنید.

  اس سیتالوپرام به مقدار کم وارد شیر مادر می شود. این مقدار معمولاً هیچ مشکلی ایجاد نمی کند، اما با بروز برخی عوارض جانبی از جمله تحریک پذیری یا بی قراری غیرمعمول و بیماری در چند نوزادی که با شیر مادران مصرف کننده اس سیتالوپرام تغذیه می شدند، مرتبط بوده است.

  تبلیغ کانال مشاوره و خرید از ترکیه در ایتا

  در صورت بروز هر یک از موارد زیر، در اسرع وقت با ماما، داروساز یا پزشک خود صحبت کنید:

  • کودک شما به طور غیرمعمولی تحریک پذیر یا بی قرار است
  • کودک شما به طور غیرعادی خواب آلود است
  • کودک شما مثل همیشه خوب شیر نمی خورد
  • شما هر گونه نگرانی دیگری در مورد کودک خود دارید

  ادامه مصرف اس سیتالوپرام برای حفظ سلامتی شما بسیار مهم است. شیردهی هم برای شما و هم کودکتان مفید خواهد بود.

  اگرچه ممکن است داروهای دیگری در دوران شیردهی ترجیح داده شوند، مهم است که دارویی را مصرف کنید که برای شما اثربخشی لازم را دارد. اگر در حال شیردهی هستید یا قصد شیردهی دارید، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید تا به شما کمک کنند تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما بهتر است.

  تاثیر اس سیتالوپرام بر توان باروری

  اس سیتالوپرام ممکن است کیفیت اسپرم را کاهش دهد، اما مشخص نیست که آیا این امر باعث کاهش باروری می شود یا خیر. اگر برای بچه دار شدن مشکل دارید با پزشک خود صحبت کنید.

  برای زنان، شواهدی وجود ندارد که نشان دهد مصرف اس سیتالوپرام باعث کاهش باروری شما می شود.

    بهترین زمان مصرف قرص فیناستراید

  اگر قصد بارداری دارید با داروساز یا پزشک خود صحبت کنید؛ زیرا ممکن است بخواهند درمان شما را بررسی کنند.

  منبع:

  www.nhs.uk

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  2 دیدگاه دربارهٔ «آیا مصرف اس سیتالوپرام در بارداری و شیردهی ایمن است؟»

  1. سلام. تا چند ماه بعد از قطع مصرف ستالوپرام باید برای بارداری اقدام نکرد؟

   1. سلام. وقت بخیر. معمولاً در عرض چند هفته دارو به طور کامل از بدن حذف می شود ولی بعضی پزشکان در طول بارداری هم تجویز می کنند این دارو را.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *