پرش به محتوا

طرز استفاده از اسپری آنورو (ANORO)

  طرز استفاده از اسپری آنورو (ANORO)

  اسپری آنورو (ANORO) برای کنترل و پیشگیری از علائم (مانند خس خس سینه و تنگی نفس) ناشی از بیماری مداوم ریوی (بیماری مزمن انسدادی ریه – COPD که شامل برونشیت مزمن و آمفیزم است) تجویز می شود. کنترل علائم مشکلات تنفسی به شما کمک می کند فعالیت روزانه خود را حفظ کنید.

  این اسپری استنشاقی حاوی 2 دارو است: umeclidinium و vilanterol. هر دو دارو با شل کردن عضلات اطراف مجاری هوایی عمل می‌کنند تا این مجاری باز شوند و راحت‌تر نفس بکشید.

  این اسپری باید به طور منظم استفاده شود تا موثر باشد. اثر درمانی این اسپری فوراً شروع نمی شود و نباید برای تسکین تنگی نفس ناگهانی استفاده شود. اگر مشکلات تنفسی ناگهانی رخ داد، طبق دستور، سریعا از اسپری تسکین دهنده خود استفاده کنید.

  مصرف اسپری آنورو (ANORO) برای درمان آسم تایید نشده است.

  طرز استفاده از اسپری آنورو 

  حتماً از پزشک یا داروساز خود در مورد طرز استفاده از اسپری آنورو (ANORO ELLIPTA) سؤال کنید. تا زمانی که برای مصرف یک دوز آماده شوید، از باز کردن پوشش اسپری خودداری کنید. قبل از استفاده از اسپری برای اولین بار، شمارنده باید عدد 30 را نشان دهد. این تعداد دوزهای موجود در دستگاه تنفسی است.

  اگر پوشش را بدون استنشاق دارو باز و بسته کنید، دوز دارو را از دست خواهید داد. دوز از دست رفته در داخل دستگاه تنفسی نگهداری می شود، اما دیگر برای استنشاق در دسترس نخواهد بود. طراحی دستگاه به گونه ای است که مصرف تصادفی دوز اضافی در 1 استنشاق ممکن نیست.

  مرحله 1

  پوشش دستگاه تنفسی را باز کنید.

  پوشش را به سمت پایین بلغزانید تا قطعه دهانی نمایان شود.شما باید یک صدای “کلیک” بشنوید. شمارنده با 1 عدد شمارش معکوس می کند و بر روی عدد 29 قرار می گیرد. شما نیازی به تکان دادن این نوع اسپری قبل از مصرف ندارید.

  اسپری شما اکنون آماده استفاده است.

  اگر با شنیدن صدای کلیک، شمارنده شمارش معکوس نکند، دستگاه تنفسی دارو را تحویل نمی‌دهد.اگر این اتفاق افتاد با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا داروساز خود تماس بگیرید.

  مرحله 2

  مرحله دوم استفاده از اسپری آنورو

  نفس خود را بیرون دهید 

  در حالی که دستگاه استنشاقی را از دهان خود دور نگه داشته اید، نفس خود را به طور کامل بیرون دهید (بازدم). به داخل قطعه دهانی فوت نکنید.

  مرحله 3

  مرحله سوم استفاده از اسپری آنورو

  داروی خود را استنشاق کنید

  قطعه دهانی را بین لب های خود قرار دهید و لب های خود را محکم دور آن ببندید. لب های شما باید بر روی شکل منحنی قطعه دهان قرار گیرد.

    آیا مصرف آزیترومایسین در بارداری ایمن است؟

  یک نفس طولانی، ثابت و عمیق از طریق دهان خود بکشید. از طریق بینی نفس نکشید .

  دریچه هوا را با انگشتان خود مسدودنکنید .

  دستگاه استنشاقی را از دهان خود خارج کنید و نفس خود را برای حدود 3 تا 4 ثانیه(یا تا زمانی که برای شما راحت است) نگه دارید.

  مرحله چهار

  با حوصله و به آرامی نفس خود را بیرون دهید.

  شما ممکن است طعم یا احساس دارو را نداشته باشید، حتی زمانی که از اسپری استنشاقی درست استفاده می کنید.

  حتی اگر دارو را حس نکردید یا مزه آن را حس نکردید، دوز دیگری از دستگاه استنشاقی مصرف نکنید .

  مرحله پنجم

  دستگاه تنفسی را ببندید.

  در صورت نیاز می توانید با استفاده از دستمال خشک، قبل از بستن پوشش دستگاه، قطعه دهانی را تمیز کنید. تمیز کردن قطعه دهای به طور مرتب لازم نیست.

  پوشش را تا جایی که می‌رود به سمت بالا و روی دهانه بلغزانید.

  چه زمانی بایستی دوباره اسپری آنورو را تهیه کنید؟

  • هنگامی که کمتر از 10 دوز در دستگاه تنفسی شما باقی مانده است، نیمه سمت چپ شمارنده، قرمز رنگ می شود تا به شما یادآوری کند که بایستی اقدام به تهیه مجدد این اسپری کنید. 
  • پس از استنشاق آخرین دوز، شمارنده “0” را نشان داده و خالی خواهد بود. 
  • اسپری خالی را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی در سطل زباله خانگی خود بیاندازید. 

  خرید اسپری آنورو از ترکیه

  خوشبختانه این دارو در ترکیه عرضه می شود. شما می توانید در صورت تجویز پزشک، جهت خرید این دارو از ترکیه، از خدمات سایت دکتر داروساز استفاده کنید. برای اینکار میتوانید از طریق کلیک بر روی لینک صفحه خرید دارو از ترکیه، با ما تماس گرفته و نسبت به استعلام قیمت و ثبت سفارش این دارو اقدام فرمایید.

  سوالات متداول در مورد اسپری آنورو

  اسپری آنورو را چه زمانی باید استفاده کنم؟

  از این اسپری دقیقاً همانطور که ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما می گوید استفاده کنید. از اسپری ANORO فقط یک بار در روز استفاده کنید. از این اسپری هر روز در زمان مشخصی استفاده کنید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  از اسپری آنورو بیشتر از مقدار تجویز شده استفاده نکنید. از ANORO استفاده نکنید، مگر اینکه پزشک شما نحوه استفاده از اسپری را به شما آموزش داده باشد و نحوه استفاده صحیح از آن را بدانید.

  فکر می کردم این استنشاق حاوی 60 دوز دارو است. چرا دوز شمار از 30 به جای 60 شروع می شود؟

  هر اسپری ANORO حاوی 30 دوز است که برابر با 30 روز است. به همین دلیل است که شمارنده دوز شما از 30 شروع می شود.

    زمان و نحوه مصرف لانسوپرازول

  این اسپری حاوی 2 دارو است. داخل دستگاه استنشاقی، این 2 دارو در نوارهای جداگانه بسته بندی می شوند که هر کدام حاوی 30 بلیستر است. هنگامی که دستگاه استنشاقی را باز می کنید (و صدای کلیک را می شنوید)، محتویات 1 بلیستر از هر نوار ترکیب می شود و 1 دوز ANORO را تشکیل می دهد.

  ممکن است مقدار “60” ذکر شده در چاپ های مربوط به نسخه خود را مشاهده کنید، اما دستگاه تنفسی شما 30 دوز را ارائه می دهد. “60” به تعداد بلیسترهای داخل دستگاه تنفسی اشاره دارد، نه تعداد دوزها.

  آیا بعد از استنشاق دوز اسپری آنورو، طعم داروی خود را می‌چشم یا احساس می‌کنم؟

  شما ممکن است طعم یا احساس دارو را نداشته باشید، حتی زمانی که از اسپری استنشاقی درست استفاده می کنید. حتی اگر دارو را حس نکردید یا مزه آن را حس نکردید، دوز دیگری از دستگاه استنشاقی مصرف نکنید .

  چگونه اسپری آنورو را نگهداری کنم؟

  این اسپری را در دمای اتاق بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد نگهداری کنید. این اسپری بایستی در جای خشک و دور از گرما و نور خورشید نگهداری شود.

  اسپری آنورو را در داخل فویل باز نشده خود نگهداری کنید و فقط زمانی باز کنید که آماده استفاده از آن باشید.

  این اسپری را 6 هفته پس از باز کردن فویل، یا زمانی که شمارنده عدد 0 را نشان دهد، هرکدام که زودتر سر رسید، در سطل زباله بیندازید. تاریخ باز کردن فویل را روی برچسب واقع بر روی دستگاه تنفسی بنویسید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  این اسپری و تمام داروها را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

  اگر یک دوز از ANORO را فراموش کنم چه؟

  اگر یک دوز از اسپری خود را فراموش کردید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. بیش از 1 استنشاق در روز مصرف نکنید. دوز بعدی خود را در زمان معمول خود مصرف کنید. 2 دوز را در یک بار مصرف نکنید.

  اگر از اسپری ANORO بیش از حد مصرف کنم چه؟

  اگر بیش از حد از این اسپری مصرف کردید، اگر علائم غیرعادی مانند بدتر شدن تنگی نفس، درد قفسه سینه، افزایش ضربان قلب یا لرزش دارید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به اورژانس نزدیکترین بیمارستان مراجعه کنید.

  در صورت بهبود علائم، آیا باید مصرف ANORO را قطع کنم؟

  استفاده از این اسپری را متوقف نکنید مگر اینکه توسط پزشک به شما گفته شود، زیرا ممکن است علائم شما بدتر شود. پزشک شما، داروهای شما را در صورت نیاز تغییر می دهد.

  منبع:

  www.drugs.com

  www.anoro.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *