کدام یک برای سلامتی قلب بهتر است: شکر یا شیرین کننده های مصنوعی یا هر دو؟

ارتباط بین شیرین کننده های مصنوعی و بیماریهای قلبی

در حالی که بسیاری از ما ممکن است نوشیدنی های شیرین شده با شیرین کننده های مصنوعی را به عنوان گزینه های سالم به جای نوشیدنی های پر از شکر در نظر بگیریم ، اما حقیقت این است که نگرانی در مورد این نوع نوشیدنی ها همچنان پا برجاست.

در واقع ، تأثیر رژیم های غذایی ، نوشیدنی های بدون قند یا شیرین شده با قند مصنوعی بر سلامت قلب و عروق تاکنون مشخص نشده است.

با این حال تحقیقات گذشته ثابت کرده است که رژیم های غذایی حاوی قند بر سلامت قلب تأثیر منفی می گذارند – و باعث دیابت ، سرطان ، فشار خون بالا می شوند. این لیست همچنان ادامه دارد – بسیاری از افراد ، بدون نگرانی از آسیب رسیدن به قلبشان، به شیرین کننده های مصنوعی روی آورده اند.

با این حال ، تیمی از محققان تصمیم گرفتند بررسی کنند که آیا واقعاً مصرف نوشیدنی های شیرین شده با قند مصنوعی بهتر از نمونه های پر از شکر است یا نه.

شکر در مقابل شیرین کننده های مصنوعی

محققان قادر به دسترسی به سوابق 104،760 نفر از شرکت کنندگان در مطالعه ای بودند که از سال 2009 آغاز شده بود.

از شرکت کنندگان خواسته شد هر شش ماه سه پرونده غذایی 24 ساعته معتبر تحت وب را پر کنند. دو دسته نوشیدنی وجود داشت …

  • نوشیدنی های قندی ، که شامل همه نوشیدنی ها (از جمله سودا یا آب میوه ها) حاوی 5 درصد یا بیشتر قند است.
  • نوشیدنی های شیرین شده با قند مصنوعی ، که اساساً هر چیزی بودند که حاوی قند واقعی نبودند – و در عوض با املاح آسپارتام ، سوکرالوز و حتی شیرین کننده های طبیعی مانند استویا شیرین می شدند.

برای هر دسته از نوشیدنی ها ، بر اساس میزان نوشیدن آنها ، شرکت کنندگان به گروه های غیر مصرف کننده ، کم مصرف و زیاد تقسیم شدند. یک نمونه فرعی از 20،000 شرکت کننده نیز نمونه خون و ادرار را ارائه دادند.

محققان به دنبال علائم و حوادث مربوط به بیماری های قلبی بودند از جمله:

  • سکته
  • حمله ایسکمی گذرا یا TIA
  • سکته قلبی
  • سندرم کرونر حاد
  • آنژیوپلاستی

آنها چه نتابجی به دست آوردند؟

در مقایسه با افراد غیرمصرف کننده – افرادی که هم از نوشیدنی های شیرین شده با شکر  و هم از نوشیدنی های حاوی قند مصنوعی صرف نظر کردند – افرادی که به دلیل مصرف قند و نوشیدنی های شیرین شده با قند مصنوعی در گروه های پرمصرف قرار گرفتند ، حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل مخدوش کننده دیگر در خطر بالاتری از نظر ابتلا به عوارض و حملات قلبی قرار داشتند!

به عبارت دیگر ، مهم نیست که آیا در نوشیدنی های آنها قند ، آسپارتام یا حتی استویا وجود دارد ، به نظر می رسد هر نوع نوشیدنی شیرین برای قلب آنها مضر است.

این مطالعه نشان می دهد که نوشیدنی های شیرین شده مصنوعی نمی توانند جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های قندی باشند.

چه چیزی را نباید بنوشیم

تغییر دادن به شیرین کننده های مصنوعی از شکر اکنون چندان جذاب به نظر نمی رسد.

با وجود اینکه محققان می گویند برای ایجاد ارتباط واضح بین نوشیدنی های حاوی شکر و شیرین شده با قند مصنوعی  و بیماری های قلبی عروقی ، تحقیقات و آزمایشاتی در مقیاس بزرگ مورد نیاز است – به نظر می رسد کاملاً واضح است که مصرف نوشیدنی های حاوی قند مصنوعی به جای شیرین کننده های طبیعی هیچ مزیتی ندارد.

بیایید این را بپذیریم ، سلامت قلب به معنای کنار گذاشتن شیرین کننده ها و حرکت به سمت طبیعت است. آب یا چای سبز یا سیاه شیرین نشده را امتحان کنید تا صدای تیک تیک قلب خود را حفظ کنید.

منبع: وب سایت easyhealthoptions.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.