پرش به محتوا

روغن های گیاهی برای درمان اگزمای پوستی را بشناسید

  روغن های گیاهی برای درمان اگزمای پوستی

  اگر اگزمای شدید شما به درمان های سنتی پاسخ نمی دهد ، ممکن است از خود بپرسید چه گزینه های دیگری پیش رو دارید. علاوه بر روش های درمانی که پزشک برای شما تجویز کرده است ، ممکن است بدنبال آزمایش داروی جایگزین یا مکمل نیز باشید. یکی از انواع درمان های مکمل که ممکن است در مورد آن کنجکاو باشید ، استفاده از روغن های گیاهی یا اسانسهای گیاهی است . اسانسهای گیاهی عصاره های بسیار غلیظی هستند که از گیاهان مختلف تقطیر می شوند. آنها در آروماتراپی استفاده می شوند یا با روغن های حامل برای استفاده موضعی رقیق می شوند .

  اگزما باعث بثورات قرمز ، خارش دار و خشک می شود که از خفیف تا شدید متغیر است. خراش مداوم به دلیل اگزمای شدید می تواند به پوست شما آسیب برساند و شما را در معرض خطر عفونت پوستی قرار دهد. یافتن راهی برای مدیریت موفقیت آمیز این شرایط می تواند از بروز عوارض جلوگیری کند.

  در اینجا چند اسانس گیاهی آورده شده است که به طور بالقوه می توانند علائم اگزما را کاهش دهند. ابتدا ، بیایید نگاهی به برخی از خطرات استفاده از آنها بیندازیم.

  خطرات احتمالی استفاده از روغن های گیاهی برای درمان اگزمای پوستی

  حتی اگر اسانسهای گیاهی بتوانند اگزمای شدید شما را تسکین دهند ، با احتیاط از این روغن ها استفاده کنید. برخی از افراد پس از استفاده از روغن ها ، به دلیل واکنش های آلرژیک یا حساسیت دچار عوارض جانبی می شوند.

  همچنین ، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این روغن ها واقعاً به تسکین علائم اگزما کمک می کنند ، لازم است.

  اگر برای اولین بار از یک اسانس گیاهی استفاده می کنید ، آزمایش پوستی انجام دهید. برای انجام آزمایش پوستی:

  • یک مقدار رقیق شده از اسانس را روی بخش کوچکی از پوست قرار دهید
  • به دنبال نشانه هایی از واکنش آلرژیک مانند سوزش یا قرمزی باشید

  اگر یک اسانس گیاهی خریداری کردید ، طبق دستورالعمل از آن استفاده کنید. اسانسهای گیاهی هرگز نباید بلعیده شوند. همچنین باید قبل از استفاده آنها را رقیق کنید. آنها با یک روغن حامل رقیق می شوند. پس از رقیق شدن ، می توانند:

  • روی پوست استفاده شوند
  • برای آروماتراپی در هوا پخش شوند
  • به وان حمام اضافه شوند

  اگر در مورد مصرف اسانس گیاهی کنجکاو هستید ، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تشخیص دهید استفاده از اسانسهای گیاهی نگرانی هایی مانند بدتر شدن وضعیت شما را ایجاد می کند یا نه.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  انواع روغن های گیاهی برای درمان اگزمای پوستی

  روغن درخت چای

  روغن درخت چای جهت درمان اگزمای پوستی

  روغن درخت چای از برگهای گیاه درخت چای حاصل می شود. این ماده اغلب برای انواع بیماری های پوستی مانند بیماری پای ورزشکار ، شپش سر ، قارچ ناخن و گزش حشرات استفاده می شود.

    چگونه از خشک شدن پوست بعد از شستشوهای مداوم جلوگیری کنیم؟؟

  در یک مطالعه ، محققان گیاهان و مواد معدنی مختلفی را برای درمان درماتیت تماسی با یکدیگر مقایسه کردند و روغن درخت چای را به عنوان موثرترین ماده در نظر گرفتند. با این حال ، تحقیقات محدودی وجود دارد که می گوید روغن درخت چای در صورت استفاده موضعی برای درمان اگزما مفید است.

  یکی از موارد مهم ایمنی این است که شما هرگز نباید روغن را قورت دهید. در صورت بلع ، می تواند باعث گیجی و از بین رفتن هماهنگی عضلات شود.

  روغن درخت چای قوی است. خطر تحریک پوست وجود دارد. همیشه قبل از استفاده از آن روی پوست ، آن را با یک روغن حامل مانند روغن نارگیل ، روغن بادام شیرین یا روغن آرگان رقیق کنید.

  روغن نعناع

  روغن نعناع فواید بی شماری برای سلامتی دارد ، مانند توانایی رفع سوء هاضمه و کم کردن حالت تهوع . برخی از افراد ادعا می كنند كه می توان از آن به صورت موضعی نیز برای كاهش خارش استفاده كرد.

  این روغن بسیار غلیظ است. قبل از استفاده آن را با روغن حامل مخلوط کنید. ابتدا از چند قطره استفاده کنید تا از تحریک آن جلوگیری کنید. هرگز آن را روی صورت خود قرار ندهید. همچنین از استفاده از آن روی سینه نوزادان یا کودکان خردسال خودداری کنید زیرا در صورت استنشاق می تواند مضر باشد.

  تحقیقات بسیار محدودی در مورد روغن نعناع و اثرات آن بر اگزما انجام شده است ، بنابراین در استفاده از آن محتاط باشید. قبل از امتحان با پزشک خود صحبت کنید.

  روغن گل همیشه بهار

  روغن گل همیشه بهار برای درمان اگزمای پوستی

  روغن گل همیشه بهار از گل همیشه بهار به دست می آید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  بعضی مطالعات کوچک نشان داده اند که گل همیشه بهار وقتی روی پوست قرار می گیرد خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند تورم و درد را کاهش دهد. هیچ تحقیق خاصی درباره روغن گل همیشه بهار برای اگزما وجود ندارد ، بنابراین مطمئناً نمی تواند علائم شما را تسکین دهد.

  مجدداً ، برای ایمنی ، با پزشک خود صحبت کرده و قبل از استفاده تست پوستی را انجام دهید.

  روغن گل گاوزبان

  برخی مطالعات استفاده از روغن گل گاوزبان را برای تسکین پوست مستعد اگزما بررسی کرده اند . روغن گل گاوزبان حاوی یک اسید چرب است که بدن ما آن را به ماده ای شبیه هورمون با خواص ضد التهابی تبدیل می کند.

  برخی از افراد ادعا می کنند که شاهد بهبودی در التهاب پوست هستند. اما نتایج مطالعه متفاوت است. برای تعیین اینکه آیا روغن گل گاوزبان برای کاهش علائم اگزما موثر است یا نه ، تحقیقات بیشتری لازم است.

  انتخاب بهترین روغن گیاهی مخصوص موی شما و روش استفاده از آنها

    با 9 روش خانگی و طبیعی برای رشد مجدد مو آشنا شوید

  روغن های گیاهی حامل

  علاوه بر روغنهای اساسی ذکر شده در بالا ، روغنهای دیگر گیاهی نیز موجود است که می توانند به درمان اگزمای شدید کمک کنند. این موارد را می توان روی پوست شما قرار داد یا به عنوان روغن حامل برای یک اسانس گیاهی استفاده کرد.

  روغن جوجوبا

  روغن جوجوبا برای درمان اگزمای پوستی

  روغن جوجوبا از دانه های گیاه جوجوبا حاصل می شود. این ماده به عنوان یک ماده سازنده در بسیاری از محصولات مراقبت از بدن مانند شامپوها ، لوسیون ها و پاک کننده های صورت استفاده می شود. برخی مطالعات پیشنهاد می کند که روغن جوجوبا ضد التهاب است و می تواند برای تسکین پوست و کاهش تحریکات پوستی مورد استفاده قرار گیرد.

  همچنین یک مرطوب کننده قوی است. روغن جوجوبا شباهت زیادی به سبوم انسان دارد ، ماده ای روغنی که توسط پوست و مو ترشح می شود.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  روغن نارگیل

  برخی افراد ادعا می کنند که روغن نارگیل فواید مختلفی دارد ، چه شما با آن غذا بپزید و چه آن را به صورت موضعی استفاده کنید.

  روغن نارگیل دارای برخی از خواص ضد میکروبی است که می تواند احتمال عفونت پوست را کاهش دهد. همچنین ضد التهاب است ، بنابراین ممکن است بتواند پوست خشک و ترک خورده ناشی از التهاب را تسکین دهد.

  در مطالعه ای که در سال 2013 روی 117 کودک مبتلا به اگزما انجام شد ، استفاده از روغن نارگیل بکر به مدت 8 هفته به صورت موضعی منجر به بهبود بسیار خوبی در پوست آنها شد.

  هنوز هم ، این مطالعه به این معنی نیست که روغن نارگیل می تواند اگزمای شما را بهبود بخشد. برخی از افراد ممکن است به روغن نارگیل حساسیت داشته باشند. همیشه قبل از استفاده از موارد جدید روی پوست ، با پزشک خود صحبت کنید.

  روغن دانه آفتابگردان

  روغن دانه آفتابگردان یکی دیگر از روغن های حامل است که برخی افراد ادعا می کنند خاصیت ضد التهابی دارد. این امر آن را برای کاهش خشکی و تقویت آبرسانی پوست مفید می کند.

  روغن دانه آفتابگردان همچنین منبع آنتی اکسیدان ویتامین E است . برخی مطالعات نشان داده اند که ویتامین E می تواند علائم التهاب پوست را کاهش دهد. این خاصیت ممکن است برای اگزما مفید باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است.

  سخن آخر

  برخی از این روغن ها با کاهش التهاب و افزایش رطوبت مرتبط هستند و به همین دلیل برای پوست های مستعد اگزما مفید هستند. اما هنوز تحقیقات کافی برای حمایت از این خواص وجود ندارد.

  از اسانسهای گیاهی با احتیاط استفاده کنید ، زیرا بعضی اوقات منجر به تحریک یا واکنش آلرژیک می شوند. همیشه قبل از استفاده از هر چیز جدیدی که پوست شما تا به حال تجربه نکرده است ، با پزشک خود صحبت کنید.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  منبع: وب سایت www.healthline.com

  2 دیدگاه دربارهٔ «روغن های گیاهی برای درمان اگزمای پوستی را بشناسید»

   1. سلام. وقت بخیر. میتونید از پماد چشمی هیدروکورتیزون یا بتامتازون در اطراف چشم برای مصرف کوتاه مدت استفاده کنید، البته اگر اگزما هست و در مناطق دیگر بدن علایم ندارند. اگر در مناطق دیگر بدن علایم دارد مثل خارش یا کهیر، بایستی بررسی بشه که حساسیت فصلی هست یا چیز دیگری.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *