پرش به محتوا

22 روش تشخیص باردار بودن بدون انجام تست بارداری!!!

  22 راه بدون اینکه بدون آزمایش تست باردار شوید

  فهمیدن اینکه باردار هستید معمولاً لحظه ای شادی آور است. ممکن است علائم بسیاری از زمان آغاز بارداری مبنی بر باردار بودن شما وجود داشته باشد ، اما ممکن است متوجه نشوید.

  در حالی که آزمایش بارداری گزینه انتخابی است ، اما چند روش وجود دارد که می توانید با احتمال نزدیک به یقین از باردار بودن خود مطلع شوید. در این مقاله ، ما به چگونگی تأیید بارداری خود بدون آزمایش ، نگاه خواهیم کرد.

  روشهای زیادی برای تأیید بارداری بدون آزمایش وجود دارد – برخی شامل مشاهده عملکردهای بدن و برخی دیگر شامل درک احساس مادر است. اجازه دهید نگاهی به چند “علامت” بارداری بیندازیم.

  22 روش تشخیص باردار بودن بدون انجام تست بارداری!!!

  1. نبود قاعدگی

  در بیشتر موارد ، این دلیلی است که زنان به باردار بودن خود شک می کنند. وقتی لقاح در رحم اتفاق می افتد ، آزادسازی تخمک از تخمدانها متوقف می شود ، بنابراین قاعدگی را متوقف می کند. حتی اگر نداشتن دوره های قاعدگی به دلیل پرخوری ، استرس و تغییرات ناگهانی وزن ایجاد شود ، اگر قصد باردار شدن داشتید ارزش دارد این مسئله را نیز بررسی کنید.

  2. لکه بینی

  لکه بینی به پدیده ای گفته می شود که خونریزی بین چرخه قاعدگی زنان اتفاق می افتد . هنگامی که تخمک بارور شده خود را به دیواره رحم پیوند می دهد ، خونریزی کمی از طریق واژن رخ می دهد. این حالت معمولاً دو هفته پس از آخرین قاعدگی زنان بروز می کند. لکه بینی معمولاً علامت مشخص بارداری است ، بنابراین اگر خون را در زمانی متفاوت از حد انتظار مشاهده می کنید ، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

  لکه بینی گاهی اوقات می تواند با گرفتگی و اسپاسم خفیف همراه باشد ، که نشان می دهد تخمک خود را به امتداد مخاط رحم اتصال داده است. از آنجا که لکه بینی و گرفتگی می تواند به راحتی با شروع یک دوره قاعدگی دیگر اشتباه شود ، در اینجا نحوه ارزیابی گرفتگی عضلات در نتیجه لانه گزینی در رحم آورده شده است:

  • گرفتگی عضلات ممکن است احساس خراشیده شدن داشته باشد
  • گرفتگی عضلات ممکن است مانند کشیدن باشد
  • ممکن است گرفتگی به صورت احساس سوزن سوزن شدن باشد

  گرفتگی و اسپاسم ناشی از لانه گزینی ممکن است 6-12 روز پس از تخمک گذاری رخ دهد ، که معمولاً با شروع قاعدگی نیز رخ می دهد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که گرفتگی عضلات چه حسی دارد. به یاد داشته باشید که این گرفتگی ها شدید نیستند. اگر احساس گرفتگی شدید در شکم خود دارید ، بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

  3. استفراغ یا همان تهوع صبحگاهی

  یکی دیگر از علائم رایج باردار بودن یک زن ، تهوع صبحگاهی است. زمانی است که خانم بلافاصله بعد از بیدار شدن احساس بیماری می کند و در نهایت با کوچکترین دلیل استفراغ می کند. این بیماری به دلیل افزایش سطح هورمون در زنان ایجاد می شود و حدود سه هفته پس از لقاح اتفاق می افتد.

  تبلیغ کانال ایتا

  4. احساس سیری کامل

  در اوایل بارداری ، زنان حتی بدون مصرف مقدار کمی غذا ممکن است احساس سیری غیرطبیعی داشته باشند. این احساس ممکن است با آروغ زدن بیش از حد ، نفخ شکم و اسپاسم و گرفتگی روده ها همراه باشد. افزایش سطح پروژسترون در بدن ، بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد و منجر به نفخ می شود.

    درمان ریزش مو ناشی از اختلالات تیروئید

  5. حساس شدن سینه ها 

  یکی دیگر از علائم اولیه بارداری ، درد در پستان است. آنها حساس و متورم می شوند و نوک سینه ها با کمترین لمس دچار سوزن سوزن شدن می شوند. رنگ نوک سینه ممکن است تیره شود و ممکن است لکه های کوچکی در اطراف ناحیه وجود داشته باشد. این لکه ها معمولاً سفید رنگ هستند.

  6. ادرار کردن به دفعات زیاد

  تغییرات هورمونی در بدن زن هنگام بارداری اتفاق می افتد ، این تغییرات باعث می شوند که آنها احساس کنند باید با دفعات بسیار بالاتر  از حد طبیعی ادرار کنند . ممکن است یک زن باردار به دلیل افزایش گردش خون و میزان بیشتر احتباس آب در بدن ، مجبور شود هر نیم ساعت یکبار به دستشویی برود.

  7. درد در پشت

  دوره های قاعدگی معمولاً همراه با درد در ناحیه کمر است که در مراحل اولیه بارداری نیز اتفاق می افتد. علت این درد ممکن است استرس و تغییرات هورمونی باشد ، بنابراین با وجود استراحت و  ماساژ از بین نمی روند . با این وجود می توانید با ادامه بارداری این درد را با ورزش های سبک و یوگا کاهش دهید .

  8. سردرد

  سردرد به خودی خود نشان دهنده بارداری نیست ، اما اگر با علائم دیگری که در اینجا ذکر شده است همراه باشد ، باید هوشیار باشید. سردرد در طول سه ماهه اول بارداری معمول است و در طول سه ماهه دوم ادامه دارد. علت اصلی معمولاً استرس است ، بنابراین سردردها با استراحت قابل درمان هستند.

  9. نوسانات خلقی

  نوسانات خلقی در هنگام بارداری یک زن معمول می باشد. تغییر در خلق و خوی ناگهانی و سریع است – ممکن است یک لحظه احساس خوشبختی کنید ، و لحظه دیگر تحریک پذیر باشید. این موارد به دلیل افزایش سطح هورمون ها در جریان خون اتفاق می افتد و می توان با آگاهی از این مسئله و داشتن روحیه ای شاد ، آنها را کاهش داد.

  10. تغییر در الگوی غذایی

  تغییرات غذایی خود را به شکل تمایل بیش از حد به یک سری از غذاهای خاص و در عین حال پرهیز و دوری جستن از یک سری دیگر از غذاها نشان می دهند. این تغییرات ناشی از افزایش سطح استروژن در خون است و می تواند در هر زمانی در طول بارداری رخ دهد. تمایل به غذاهای خاص ایرادی ندارد با این شرط که غذاهای مورد نظر سالم باشند و اینکه در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

  11. خستگی

  مادران در حین بارداری از نظر عملکردهای بدنی تغییرات زیادی را تجربه می کنند و همه اینها می تواند باعث اختلال خواب و خستگی شود. این امر تا حدی به دلیل وجود پروژسترون در خون و حالت تهوع ایجاد می شود که به طور مداوم رخ می دهد. این نوع خستگی معمولا تا سه ماهه دوم بارداری فروکش می کند، اما در سه ماهه سوم بارداری دوباره بر میگردد.

  تبلیغ کانال ایتا

  12. حساس شدن لثه ها 

  لثه های حساس نیز می توانند نشانه بارداری باشند. لثه ها ممکن است درد داشته باشند و خونریزی کنند حتی وقتی به آرامی مسواک می زنید. به هر حال اگر خونریزی لثه دارید باید با پزشک مشورت کنید.

    آزمایش TSH: اهداف و مقادیر نرمال

   

  13. قرمزی در کف دستها

  نام پزشکی این بیماری اریتم کف دست است – کف دست مادران باردار در اوایل بارداری رنگ قرمز پیدا می کند. این وضعیت به دلیل افزایش سطح استروژن در بدن مادر رخ می دهد.

  14. احتقان بینی

  وقتی هورمون های موجود در جریان خون افزایش می یابند ، منجر به تورم و خشک شدن غشای بینی می شود. این حالت منجر به گرفتگی بینی در زنان باردار می شود – ممکن است بینی شما احساس گرفتگی یا آبریزش کند.

  15. افزایش دمای پایه بدن 

  دمای پایه بدن  راهی عالی برای بررسی تخمک گذاری است. بیشتر زوج هایی که تمایل به بچه دار شدن دارند دمای بدن خانم را به طور مرتب ترسیم می کنند تا بتوانند زمان تخمک گذاری او را تشخیص دهند. با این حال ، اگر درجه حرارت حدود دو هفته پس از تخمک گذاری بالا بماند  ، تقریباً همیشه به این معنی است که زن باردار است.

  16. کاهش میل جنسی

  به دلیل مقادیر زیادی هورمون در بدن زن ، ممکن است بعد از بارداری ، حداقل در مراحل اولیه ، مادران باردار میل جنسی زیادی نداشته باشند. میل جنسی همچنین می تواند به دلیل خستگی ، استرس بارداری یا دارو در زنان کاهش یابد.

  17. تغییر رنگ در بدن

  بارداری باعث تغییر رنگدانه های صورت و بدن می شود. ممکن است نوک پستان تیره شود و در اطراف پیشانی ، لب های فوقانی و پل بینی لکه های تیره ایجاد شود. اصطلاح پزشکی این پدیده ملیسم(melisma) است که به عنوان “ماسک بارداری” نیز شناخته می شود. با این حال ، این تغییر رنگ پس از زایمان از بین می رود.

  18. خط تیره مو

  در زنان باردار یک خط موی تیره رشد می کنند ، که از بالای رحم تا استخوان شرمگاه شروع می شود. اگر زن برای بار دوم باردار شود این خط ممکن است زودتر بروز کند.

  19. بروز جوش

  تغییرات هورمونی که در بدن در دوران بارداری اتفاق می افتد مانند بلوغ است ، بنابراین جای تعجب نیست که آکنه در دوران بارداری دوباره ظاهر شود. پوست زن چرب و تکه تکه می شود و جوش ها در سراسر صورت ظاهر می شوند. اگر با وجود استفاده از محصولات ویژه پوستهای حساس وضعیت بدتر شد ، با پزشک خود صحبت کنید.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  20. خارش پوست

  هنگامی که یک زن باردار است ، ممکن است در بعضی از قسمت های پوست خود احساس خارش داشته باشد. این امر به این دلیل اتفاق می افتد که میزان خونرسانی به پوست در دوران بارداری افزایش می یابد و باعث حساسیت بیشتر پوست می شود. برای مقابله با این احساس ، می توانید لباس راحتی بپوشید و شاید از چند  نوع کرم بارداری استفاده کنید – اگر غیر قابل تحمل شود ، ممکن است مجبور شوید به پزشک مراجعه کنید.

  21. ایجاد عروق عنکبوتی

  حاملگی منجر به آزاد شدن مقادیر بیش از حد استروژن به جریان خون می شود و این می تواند منجر به تشکیل  رگهای عنکبوتی  در سراسر پوست شود. این موارد معمولاً پس از تولد کودک از بین می روند – اگر از بین نرفت با پزشک خود صحبت کنید.

  22. خشکی پوست

  خشک شدن پوست به دلیل ترکیبی از عوامل مانند تغییرات هورمونی ، خستگی و کمبود خواب که در دوران بارداری شایع است، اتفاق می افتد. در صورت تشدید این مشکل، با پزشک خود برای یافتن راه حل درمانی صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که که باید همیشه مقدار کافی مایعات بنوشید و پوست خود را همیشه مرطوب نگه دارید.

  منبع: وب سایت firstcry.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *