پرش به محتوا

بهترین کرم و پماد برای جوش صورت حاوی چه مواد موثره ای هستند؟

  بهترین کرم و پماد برای جوش صورت حاوی چه مواد موثره ای هستند؟

  بسیاری از محصولات موضعی به شکل کرم و پماد برای جوش صورت (آکنه) در داروخانه ها و فروشگاه ها فروخته می شوند. برای درمان آکنه خفیف تا متوسط ​​و جلوگیری از جوش زدن می توانید بسیاری از این محصولات موضعی ضد آکنه را خریداری کنید. این محصولات شامل لوسیون های پاک کننده، ژل ها، فوم ها و حوله ها، محصولات خشک کننده و کیت ها می شوند. حال سوال این است که چگونه متوجه می شوید که کدام یک از این محصولات بهترین کارایی را برای شما خواهند داشت؟

  قبل از تصمیم گیری برای خرید، یاد بگیرید که داروهای آکنه چگونه اثر می کنند و بایستی به دنبال چه مواد موثره ای در داخل آنها باشید. سپس عادات صحیح مراقبت از پوست را برای کمک به درمان و پیشگیری از آکنه انتخاب کنید.

  سازمان غذا و دارو هشدار می دهد که برخی از محصولات رایج بدون نسخه آکنه که به صورت موضعی بر روی پوست اعمال می شوند، می توانند واکنش جدی آلرژیک ایجاد کنند. این نوع واکنشها بسیار نادر است. هنگامی که محصولات جدید ضد آکنه را امتحان می کنید، معمولاً مقداری سوزش یا خارش ایجاد خواهد شد. اگر این عوارض جانبی از بین نرفت و ادامه یافت، استفاده از محصول را متوقف کرده و به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

  مواد فعال در محصولات آکنه

  محصولات آکنه بسته به مواد موثره داخل خود، به روش های مختلفی عمل می کنند. برخی از آنها با از بین بردن باکتری های مولد آکنه عمل می کنند. برخی دیگر چربی اضافی پوست را از بین می برند؛ یا رشد سلول های جدید پوست و حذف سلول های مرده پوست را سرعت می بخشند. برخی از محصولات آکنه سعی می کنند همه این کارها را انجام دهند.

  در اینجا مواد فعال رایج موجود در بهترین کرم ها و پمادهای ضد جوش (آکنه) مورد استفاده بر روی پوست؛ و نحوه عملکرد آنها آورده شده است.

  بنزوئیل پراکسید

  این ماده باکتری‌هایی را که باعث آکنه می‌شوند را از بین می‌برد، به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک می‌کند و سلول‌های مرده پوست را که می‌توانند منافذ پوست را مسدود کنند، از بین می‌برد. محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید که می‌توانید بدون نسخه بخرید، از 2.5٪ تا 10٪ در دسترس هستند. مطالعات نشان می دهد که محصولات با درصد کمتر به اندازه محصولات با درصد بالاتر موثر هستند. بهتر است در شروع درمان، یک محصول بر پایه آب با درصد کمتر (2.5٪) را برای کاهش خطر عوارض جانبی انتخاب کنید.

  عوارض جانبی احتمالی این محصول شامل خشکی پوست، پوسته پوسته شدن، تحریک، و سوزش است، به خصوص اگر پوست حساسی دارید. هنگام استفاده از بنزوئیل پراکسید مراقب باشید، زیرا می تواند باعث بی رنگ شدن مو و لباس گردد. این ماده موثره، هیچ اثر بی رنگ کننده ای بر روی لکه های تیره ای که ممکن است پس از برطرف شدن جوش ها باقی بمانند، (هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب) ندارد.

  آداپالن

  این ماده یک رتینوئید است که به باز کردن منافذ و جلوگیری از ایجاد جوش های جدید کمک می کند. ژل آداپالن (Differin) بدون نسخه با قدرت 0.1٪ در دسترس است. این محصول را روی پوستی که بریدگی، آفتاب سوختگی یا بثورات اگزما دارد، استفاده نکنید. ممکن است هنگام استفاده از ژل احساس سوزش خفیفی داشته باشید، اما این عارضه به زودی از بین می رود. سایر عوارض جانبی احتمالی شامل خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و پوست ملتهب است. برای کاهش این علائم از یک مرطوب کننده غیر روغنی (غیر کومدوژنیک) استفاده کنید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  اسید سالیسیلیک

  این ماده ممکن است به باز کردن منافذ پوست و جلوگیری از ایجاد جوش های جدید کمک کند.

    درمان ویتیلیگو: انواع روشهای موجود

  محصولات اسید سالیسیلیک که می‌توانید بدون نسخه بخرید، از 0.5٪ تا 2٪ در دسترس هستند، که می توانید بر روی جوش ها اعمال کنید و سپس نیازی به شستشوی آن هم نیست. عوارض جانبی احتمالی شامل سوزش خفیف، تغییر رنگ پوست و تحریک جزئی پوست است.

  اسید آزلائیک

  این ماده به جلوگیری از بسته شدن منافذ کمک می کند و به طور ملایمی ضد باکتری است. محصولات بدون نسخه آزلائیک اسید با قدرت 10 درصد در دسترس هستند. اسید آزلائیک همچنین به اصلاح لکه های تیره ای که می توانند پس از از بین رفتن آکنه باقی بمانند (هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب)، کمک می کند.

  آلفا هیدروکسی اسیدها

  آلفا هیدروکسی اسیدها نسخه های صناعی اسیدهایی هستند که از میوه های حاوی قند، نیشکر یا شیر به دست می آیند. دو نوع آلفا هیدروکسی اسید که در محصولات آکنه بدون نسخه استفاده می شود، اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک هستند. آنها با از بین بردن سلول های مرده پوست و آرام کردن پوست ملتهب، آکنه را درمان می کنند. اسیدهای آلفا هیدروکسی همچنین باعث رشد پوست جدید و صاف تر می شود. این امر به بهبود ظاهر زخم ها و منافذ آکنه کمک می کند.

  انتخاب بهترین کرم و پماد برای جوش صورت

  انتخاب بهترین کرم و پماد برای جوش صورت، به نوع پوست، نوع آکنه و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. در اینجا چند دستورالعمل کلی برای انتخاب و استفاده از محصولات موضعی آکنه بدون نسخه وجود دارد:

  • با بنزوئیل پراکسید و آداپالن شروع کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام محصول آکنه را بخرید، با محصولی شروع کنید که حاوی بنزوئیل پراکسید، آداپالن یا هر دو باشد. هر دو این مواد، موثر بوده و معمولاً به خوبی تحمل می شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که این دو ماده، در صورت استفاده همزمان موثرتر هستند. چند روز طول می کشد تا شروع به مشاهده اثرات درمانی این مواد کنید.
  • با محصولات آکنه با قدرت کمتر شروع کنید. این کار می تواند در به حداقل رساندن پوست ملتهب، خشک و سایر مشکلات کمک کند. در صورت نیاز، به آرامی قدرت محصولی که استفاده می کنید و تعداد دفعات استفاده از آن را افزایش دهید. این کار را طی چند هفته انجام دهید. این کار به پوست شما کمک می کند تا با درمان سازگار شود.
  • از بیش از یک محصول استفاده کنید. برای درمان آکنه های سرسخت، ممکن است استفاده از بیش از یک محصول، هر کدام با یک ماده فعال یا ترکیبی از مواد متفاوت مفید باشد. برای جلوگیری از تحریک پوست می توانید یک محصول را در صبح و یک محصول دیگر را در شب استفاده کنید.
  • فرمی را انتخاب کنید که برای شما مناسب است. محصول مورد نیاز شما ممکن است در بیش از یک فرمول مانند صابون، کرم، ژل یا پماد باشد. به طور کلی کرم ها نسبت به ژل ها یا پمادها کمتر تحریک کننده هستند. اما ژل ها و پمادها بهتر وارد پوست می شوند. ژل ها می توانند باعث گزش و احساس خشکی پوست شما شوند. پمادها ممکن است برای شما خیلی چرب به نظر برسند. ممکن است لازم باشد قبل از یافتن آنچه برای شما مناسب است، محصولات مختلفی را امتحان کنید.
  • صبور باشید. درمان آکنه با محصولات موضعی که بدون نسخه در دسترس هستند نیاز به زمان و صبر دارد. ممکن است 2 تا 3 ماه استفاده روزانه طول بکشد تا نتیجه را مشاهده کنید. نکته مهم این است که بدانید که آکنه ممکن است قبل از شروع به بهبودی، بدتر شود.

  نکات مراقبت از پوست هنگام استفاده از محصولات ضد آکنه

  محصولات ضد آکنه تنها یک مرحله در روال مراقبت از پوست شما هستند. هنگام استفاده از محصولات آکنه:

  • پوست مستعد آکنه را دو بار در روز بشویید. دو بار در روز، از دستان خود برای شستشوی صورت خود با یک پاک کننده ملایم (Cetaphil، Vanicream، و غیره) و آب گرم استفاده کنید. با پوست خود با ملایمت رفتار کنید. شستشوی زیاد و کیسه کشیدن زیاد به پوست می تواند آکنه را بدتر کند. از مصرف اسکراب، قابض و ماسک صورت خودداری کنید؛ چراکه این محصولات تمایل دارند پوست را تحریک کنند، که می تواند آکنه و عوارض جانبی محصول ضد آکنه شما را بدتر کند.
  • پارچه یا حوله تمیز کننده را امتحان کنید. اینها جایگزین های ملایمی برای پاک کننده ها و شوینده ها هستند. پارچه هایی با بافت باز برای پوست های خشک و حساس مناسب هستند. پارچه هایی با بافت سفت تر در از بین بردن سلول های مرده پوست بهتر است. اگر آرایش می کنید، در پایان روز آن را پاک کنید.
  • فقط به مقدار مناسب استفاده کنید. از یک لایه نازک از محصول استفاده کنید – به اندازه ای که صورت را بپوشاند. آن را بلافاصله پس از تمیز کردن پوست بمالید. برخی از پارچه ها و حوله ها حاوی بنزوئیل پراکسید و سایر مواد فعال موجود در آنها هستند، بنابراین نیازی نیست پس از تمیز کردن، محصول بیشتری را با این مواد فعال بمالید.
  • از محصولات صورت غیر چرب و مبتنی بر آب استفاده کنید. برای مرطوب‌کننده‌های صورت، کانسیلرهای آکنه و لوازم آرایشی، محصولات غیر چرب (غیر کومدوژنیک) را انتخاب کنید. آنها به جلوگیری از مسدود شدن منافذ کمک می کنند و خشکی پوست و لایه لایه شدن پوست را کاهش می دهند.
  • از عوامل تحریک کننده اجتناب کنید. محصولات مراقبت از پوست چرب، ضد آفتاب چرب و محصولات موی چرب می توانند آکنه را بدتر کنند. محصولاتی را انتخاب کنید که بر پایه آب یا مواد غیر کومدون زا هستند، به این معنی که کمتر احتمال دارد منافذ را مسدود کنند و باعث آکنه شوند. محصولات مو بر پایه سیلیکون یا گلیسیرین که به عنوان مایعات مرطوب کننده فرموله شده اند، ممکن است جایگزین خوبی برای محصولات سنگین و روغنی باشند. اگر نمی خواهید روغن موی مورد علاقه خود را رها کنید، سعی کنید آن را فقط به وسط پوست سر و نوک موی خود بمالید. این کار به جلوگیری از آکنه روی پیشانی و شقیقه‌ها کمک می‌کند.
  • جوش ها را نچینید یا فشار ندهید. انجام این کار خطر عفونت یا جای زخم را افزایش می دهد.
  • مراقب آنچه صورت شما را لمس می کند، باشید. موهای خود را تمیز و از صورت خود دور نگه دارید. از پوست مستعد آکنه خود در برابر تماس با تلفن، کلاه،یقه تنگ، بند، کوله پشتی و سایر مواردی که ممکن است عرق یا چربی را به پوست شما منتقل کند، محافظت کنید.
  • از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید. آفتاب باعث بدتر شدن لکه های تیره (هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب) می شود که می توانند پس از از بین رفتن آکنه باقی بمانند. و برخی از داروهای آکنه شما را بیشتر در معرض آفتاب سوختگی قرار می دهند. با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا داروهای شما ممکن است باعث این حالت شوند یا نه. اگر چنین است، تا حد امکان از نور خورشید دوری کنید. به طور مرتب از یک مرطوب کننده بدون چربی که حاوی ضد آفتاب است، استفاده کنید.
  • بعد از فعالیت های شدید دوش بگیرید. چربی و عرق روی پوست شما می تواند منجر به جوش شود.
    کپسول داکسی سایکلین برای جوش و آکنه

  اگر آکنه شما پس از ۲ تا ۳ ماه تلاش برای مراقبت از پوست با محصولات ضد آکنه انتخابی‌تان بهبود نیافت، برای دریافت دارو یا محصولات موضعی نسخه ای، به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

  منبع:

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  www.mayoclinic.org

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *