پرش به محتوا

8 مورد از بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن

  8 مورد از بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن

  در کنار تغییر سبک زندگی ، مشخص شده است که برخی از نوشیدنی ها در کاهش وزن موثرتر از سایر نوشیدنی ها هستند. نوشیدنی هایی مانند چای سبز ، قهوه و نوشیدنی های حاوی پروتئین بالا ، متابولیسم را تقویت می کنند ، حس سیری را افزایش می دهند و گرسنگی را کاهش می دهند ، همه اینها ممکن است منجر به کاهش وزن شوند.

  در اینجا هشت نوشیدنی آورده شده است که بهترین انتخاب برای زمانی هستند که قصد رژیم گرفتن و کاهش وزن دارید.

  1. چای سبز

  مصرف چای سبز برای کاهش وزن

  مصرف چای سبز اغلب با سلامتی همراه است و دلیل خوبی هم دارد.

  چای سبز نه تنها با آنتی اکسیدان های مفید و سایر مواد مغذی قدرتمند همراه است ، بلکه یکی از موثرترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن است.

  در چندین مطالعه نشان داده شده است که نوشیدن چای سبز باعث کاهش وزن بدن و کاهش چربی بدن می شود.

  بررسی 14 مطالعه نشان داد افرادی که به مدت 12 هفته چای سبز با غلظت بالا می نوشیدند به طور متوسط ​​0.44 تا 7.7 پوند (0.2 تا 3.5 کیلوگرم) بیشتر از کسانی که چای سبز نمی نوشیدند با کاهش وزن روبرو بودند.

  لازم به ذکر است که این خاصیت مربوط به فرآورده های چای سبز حاوی مقادیر زیادی کاتچین ، آنتی اکسیدان هایی که باعث افزایش چربی سوزی و افزایش متابولیسم می شود ، ارتباط دارد.

  ماتچا (Matcha) نوعی چای سبز است که حاوی مقدار بیشتری کاتچین نسبت به چای سبز معمولی است ، که این امر گزینه مناسبی برای کاهش وزن است .

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  یک مطالعه نشان داد زنانی که روزانه 3 گرم ماتچا مصرف می کنند در مقایسه با زنانی که ماتچا نمی نوشند چربی سوزی بیشتری دارند.

  به علاوه ، چای سبز حاوی کافئین است که می تواند با افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد در هنگام ورزش به کاهش وزن کمک کند.

  علاوه بر این ، افرادی که چای سبز می نوشند فشار خون کمتری دارند و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی ، سرطان های خاص و دیابت را در آنها کاهش می یابد.

  2. قهوه

  قهوه توسط مردم سراسر جهان برای افزایش سطح انرژی و بالا بردن روحیه استفاده می شود.

  قهوه حاوی کافئین است ، ماده ای که به عنوان یک محرک در بدن عمل می کند و می تواند جهت کاهش وزن مفید واقع شود.

  قهوه می تواند دریافت انرژی را کاهش داده و متابولیسم را تقویت کند ، که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

  یک مطالعه بر روی 33 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که قهوه حاوی 6 میلی گرم کافئین در هر کیلوگرم وزن بدن نوشیده اند ، به طور کلی نسبت به کسانی که کافئین کمتری مصرف می کنند یا به طور کلی کافئین مصرف نمی کنند، کالری کلی کمتری مصرف می کنند.

  همچنین در چندین مطالعه دیگر نشان داده شده است که مصرف کافئین باعث افزایش متابولیسم و ​​افزایش چربی سوزی می شود.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  یک مطالعه بر روی بیش از 2600 نفر نشان داد که کسانی که در کاهش وزن موفقیت آمیز بودند ، به طور قابل توجهی بیشتر از یک گروه کنترل از نوشیدنی های کافئین دار استفاده می کنند.

  3. چای سیاه

  مصرف چای سیاه برای کاهش وزن

  مانند چای سبز ، چای سیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است کاهش وزن را تحریک کند .

  چای سیاه نوعی چای است که بیش از انواع دیگر چای تحت اکسیداسیون (قرار گرفتن در معرض هوا) قرار گرفته و در نتیجه طعم قوی تر و رنگ تیره تر دارد.

    5 اشتباه رایج گیاه خواران که گوشت را کنار میگذارند!!!

  چای سیاه دارای پلی فنول زیادی است ، از جمله گروهی از ترکیبات پلی فنولیک به نام فلاونوئیدها. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که ممکن است به کاهش وزن بدن کمک کنند.

  مطالعات نشان داده است که پلی فنولهای موجود در چای سیاه با کاهش کالری دریافتی ، تحریک تجزیه چربی و تقویت رشد باکتریهای دوستار روده باعث کاهش وزن می شوند.

  یک مطالعه بر روی 111 نفر نشان داد که کسانی که روزانه 3 فنجان چای سیاه می نوشیدند ، وزن بیشتری از دست دادند و نسبت به گروه کنترل کاهش بیشتری در دور کمر داشتند.

  مطالعه دیگری بر روی 2،734 زن نشان داد که کسانی که مصرف غذاهای غنی از فلاونوئید و نوشیدنی هایی مانند چای سیاه دارند ، نسبت به زنانی که فلاونوئیدهای غذایی کمتری مصرف می کنند ، چربی بدن و چربی شکمی آنها به طور قابل توجهی پایین تر است.

  4. آب

  افزایش مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  یک مطالعه بر روی 48 بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد که کسانی که 500 میلی لیتر (17 اونس) آب قبل از غذا نوشیدند در حالی که رژیم کم کالری داشتند ، در طی 12 هفته 44٪ وزن بیشتری نسبت به کسانی که قبل از غذا آب نمی نوشیدند کاهش یافت. البته بایستی در نظر داشته باشید که فاصله بین مصرف آب و غذا بایستی حداقل یک ساعت باشد تا با پروسه هضم غذا در معده شما تداخل نداشته باشد.

  نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در حالت استراحت می شود ، یعنی تعداد کالری که هنگام استراحت می سوزانید.

  به عنوان مثال ، یک مطالعه بر روی 21 کودک دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف انرژی در حالت استراحت به مدت 40 دقیقه پس از نوشیدن 10 میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن ، تا 25٪ افزایش یافته است (14)

  5. نوشیدنی های حاوی سرکه سیب

  سرکه سیب حاوی اسید استیک است ، ترکیبی که ممکن است با کاهش سطح انسولین ، بهبود متابولیسم ، سرکوب اشتها و سوزاندن چربی باعث کاهش وزن شود.

  مطالعات حیوانی نشان داده است که اسید استیک می تواند از افزایش وزن جلوگیری کرده و تجمع چربی را در شکم و کبد کاهش دهد.

  اگرچه تحقیقات محدود است ، برخی شواهد نشان می دهد که سرکه در تقویت کاهش وزن در انسان موثر است.

  یک مطالعه بر روی 144 بزرگسال چاق نشان داد که نوشیدن یک نوشیدنی روزانه حاوی 2 قاشق غذاخوری (30 میلی لیتر) سرکه در روز منجر به کاهش قابل توجهی در وزن بدن ، دور کمر و چربی شکم در مقایسه با گروه دارونما می شود .

  سرکه سیب تخلیه معده را کند می کند ، که به شما کمک می کند برای مدت زمان بیشتری سیر شوید و ممکن است پرخوری را کاهش دهد.

  تبلیغ کانال مشاوره و خرید از ترکیه در ایتا

  با این حال ، باید توجه داشت که نوشیدن نوشیدنی های اسیدی مانند سرکه سیب می تواند دندان ها را فرسایش دهد ، به همین دلیل باید آن را کم مصرف کرد و همیشه به دنبال مصرف آن بایستی دندانها را شستشو داد.

  6. چای زنجبیل

  از زنجبیل به عنوان ادویه برای افزودن طعم به غذاها و به عنوان داروی گیاهی برای درمان برخی از بیماری ها مانند حالت تهوع ، سرماخوردگی و آرتروز استفاده می شود.

  مطالعات انسانی و حیوانی نیز نشان داده است که این ریشه خوش طعم تأثیر مفیدی در کاهش وزن دارد.

  یک مطالعه نشان داد موشهایی که از رژیم غذایی پرچرب و حاوی 5٪ پودر زنجبیل به مدت چهار هفته تغذیه می کردند ، کاهش قابل توجهی در وزن بدن و بهبود قابل توجهی در سطح کلسترول HDL (” کلسترول خوب”) در مقایسه با موشهایی داشتند که رژیم غذایی پرچرب و بدون زنجبیل داشتند.

    فلوکستین(اشکال خوراکی): دوز مصرف، عوارض و تداخلات

  اگرچه در این مطالعه از پودر زنجبیل غلیظ استفاده شده است ، اما مطالعه ای بر روی انسان نشان داد که چای زنجبیل به کاهش اشتها و افزایش مصرف کالری نیز کمک می کند.

  یک مطالعه بر روی 10 مرد دارای اضافه وزن نشان داد که وقتی آنها 2 گرم پودر زنجبیل محلول در آب گرم همراه با صبحانه می نوشند ، در مقایسه با روزهایی که چای زنجبیل مصرف نمی کنند، احساس سیری بیشتر و گرسنگی کمتری را تجربه می کنند.

  به علاوه ، این مطالعه نشان داد که چای زنجبیل اثر حرارتی غذا (تعداد کالری مورد نیاز برای هضم و جذب غذا) را 43 کالری افزایش می دهد.

  اگرچه این مقدار کالری زیاد به نظر نمی رسد، اما این نشان می دهد که – اگر با خواص اشباع کننده آن ترکیب شود – چای زنجبیل می تواند یک روش موثر برای کاهش وزن باشد.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  7. نوشیدنی های حاوی پروتئین بالا

  نوشیدنی هایی که دارای پروتئین زیادی هستند می توانند گرسنگی را کاهش دهند ، اشتها را کاهش دهند و سیری را تقویت کنند ، این امر هنگام تلاش برای کاهش وزن مهم است.

  پودرهای پروتئینی بی شماری در دسترس مصرف کنندگان است که تهیه یک میان وعده یا غذای سریع و سالم را بسیار راحت می کند.

  پروتئین سطح هورمون های کاهش دهنده گرسنگی مانند GLP-1 را افزایش می دهد در حالی که باعث کاهش گرلین می شود ، هورمونی که اشتها را تحریک می کند.

  مطالعه ای روی 90 فرد بزرگسال مبتلا به اضافه وزن نشان داد که کسانی که 56 گرم پروتئین آب پنیر(whey Protein) روزانه به مدت 23 هفته مصرف می کردند ، 5 پوند (2.3 کیلوگرم) چربی بیشتری نسبت به گروه شاهد که پروتئین آب پنیر مصرف نمی کردند اما به همان میزان کالری مصرف کردند ، از دست دادند.

  8. آب سبزیجات

  آب سبزیجات برای کاهش وزن

  اگرچه آب میوه با افزایش وزن ارتباط دارد ، اما نوشیدن آب سبزیجات ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

  در یک مطالعه ، بزرگسالانی که 16 اونس آب سبزیجات کم سدیم مصرف می کردند در حالی که رژیم کم کالری را دنبال می کردند ، به طور قابل توجهی وزن بیشتری نسبت به افرادی که این رژیم را مصرف نکردند ، کاهش دادند.

  به علاوه ، گروه آب سبزیجات به طور قابل توجهی مصرف سبزیجات خود را افزایش داده و میزان مصرف کربوهیدرات را به میزان قابل توجهی کاهش دادند ، دو فاکتور مهم برای کاهش وزن.

  مصرف سبزیجات کامل به جای آب سبزیجات بهترین انتخاب برای سلامتی است چراکه مقدار زیادی فیبر در طی فرآیند آب گیری حذف می شود و از بین می رود.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  با این حال ، مصرف آب سبزیجات کم کالری می تواند میزان سبزیجات مصرفی کلی را افزایش دهد و حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

  سخن آخر

  نوشیدنی های خاصی مانند چای سبز ، قهوه و چای زنجبیل می تواند به تقویت سوخت و ساز بدن ، کاهش گرسنگی و افزایش سیری منجر شود ، که همه اینها می توانند کاهش وزن را تسهیل کنند.

  علاوه بر این ، این نوشیدنی ها حاوی مواد مغذی مفیدی مانند آنتی اکسیدان ها و سایر ترکیبات قدرتمند هستند که می توانند برای سلامتی شما مفید باشند.

  جایگزینی نوشیدنی های پر کالری مانند نوشابه و آب میوه با نوشیدنی های ذکر شده در بالا یک روش هوشمند برای کاهش کالری و کمک به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن است.

  منبع: وب سایت www.healthline.com

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *