آیا علائم حمله قلبی را به خوبی تشخیص می دهید؟

حمله قلبی

حدوداً هر 40 ثانیه فردی به دلیل بیماری قلبی در ایالات متحده می میرد . و بیش از یک مورد از هر سه مورد از این مرگ ها به طور ناگهانی اتفاق می افتد – چیزی که پزشکان آن را “مرگ ناگهانی قلبی” می نامند. ما در این مقاله توضیح خواهیم دارد که علائم حمله قلبی چیست و چرا این علائم مهم هستند.

 بیشتر افرادی که دچار مرگ قلبی ناگهانی بودند ، در ساعت ها و روزهای قبل از مرگ علائمی داشتند. آنها فقط علائم نگران کننده را تشخیص ندادند و یا آنها را نادیده گرفتند. بسیاری از این افراد علائم را از دست می دادند زیرا فکر نمی کردند در معرض خطر بیماری قلبی قرار داشته باشند- آنها اندام متناسبی داشتند ، ورزش می کردند و احساس قدرت می کردند.

درست مثل راب.

راب در حال تمرین برای چهارمین دوره مسابقات مردان آهنین خود بود که در بخشهای سنگین تمرین خود متوجه خشکی گلو شد. او در ابتدا نادیده گرفت ، اما اوضاع بدتر می شد. راب در اوایل دوچرخه سواری احساس خشکی گلو را آغاز میگرد و حتی زمانی که تمرین نمی کرد آن را احساس می کرد. هنگامی که وی علائم خود را برای همسرش ذکر کرد ، همسرش اصرار داشت که وی به دنبال مراقبت پزشکی باشد.

سرانجام ، راب به اورژانس رفت، در آنجا تأیید شد که وی دچار حمله قلبی شده است . وی یک کاتتریزاسیون فوری (آنژیوگرافی) در قلب داشت ، که نه یک ، بلکه دو رگ قلب مسدود شده را نشان میداد. برای باز کردن رگ ها استنت گذاشته شد و خوشبختانه فقط آسیب خفیفی به قلب او وارد شده بود.

راب هرگز این احتمال را که ممکن است مشکل قلبی داشته باشد در نظر نگرفته بود. مطمئناً ، او سابقه خانوادگی بیماری قلبی داشت ولی کلسترول او زیاد نبود ، اما افرادی که مشکلات قلبی دارند، درد قفسه سینه دارند – ولی راب درد فقسه سینه نداشت و مرد آهنین بود!

راب خوشبختانه یکی از 300000 نفری نبود که هر ساله در آمریکا بر اثر مرگ ناگهانی قلبی می میرد. موارد مشابه راب زیاد هستند. آنها علائمی داشتند که برای جلوگیری از آسیب قابل توجه قلب خیلی دیر تشخیص داده شدند. اما برخلاف بسیاری دیگر ، حداقل این بیماران قادر به تعریف داستان خود بودند.

پیام این است که علائم حمله قلبی پیچیده است. فقط درد یا فشار قفسه سینه نیست که به بازوی چپ تیر میکشد. در نحوه بروز بیماری های قلبی تنوع زیادی وجود دارد و تعیین اینکه چه زمانی علائم مربوط به قلب هستند ، برای همه افراد از جمله پزشکان یک چالش است.

در اینجا اطلاعاتی است که می خواهیم همه در مورد علائم احتمالی بیماری قلب بدانند.

یک: علائمی که با فعالیت بدنی یا استرس عاطفی رخ می دهند و با استراحت از بین می روند – مانند آنچه راب تجربه کرده است – باید توسط یک متخصص پزشکی ارزیابی شوند.

دو: علائمی مانند درد یا فشار قفسه سینه ، حالت تهوع ، سوء هاضمه یا سوزش سر دل که از بین نمی روند – بخصوص اگر با تنگی نفس ، تعریق ، تپش قلب یا احساس اینکه در حال مردن هستید همراه باشند ، باید فوراً توسط یک پزشک متخصص ارزیابی شود. خودتان به سمت بیمارستان رانندگی نکنید ، به جای آن فورا با اورژانس تماس بگیرید.

سه: اگر به خودتان اهمیت دهید، دیگران هم به شما اهمیت خواهند داد. علائم خود را توسط یک پزشک متخصص ارزیابی کنید. خیلی بهتر است که به شما گفته شود قلب شما سالم است تا اینکه خیلی دیر متوجه شوید که نیست.

داستان راب یک موفقیت بود زیرا به خوبی خاتمه یافت. او شرکت در مسابقات مردان آهنین را از سر گرفته است ، اگرچه دیگر خودش را به رکوردها نمی رساند. از همه مهمتر ، او به وظایف خود به عنوان یک پدر و شوهر دوست داشتنی ادامه داده است.

علائم حمله قلبی و بیماریهای قلبی را بشناسید. به یک آمار تبدیل نشوید.

 

منبع: وب سایت webmd.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.