پرش به محتوا

آیا سیلدنافیل تاخیری است؟

  آیا سیلدنافیل تاخیری است؟

  انزال زودرس(زود انزالی) (PE) یکی از شایع ترین اشکال اختلال عملکرد جنسی است که تا 39 درصد از مردان در مقطعی از زندگی به آن مبتلا می شوند.

  اگر دچار انزال زودرس هستید، ممکن است کنترل توانایی خود برای رسیدن به ارگاسم و انزال در حین رابطه جنسی دشوار باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که این اختلال باعث ایجاد یا کمک به سایر مسائل مرتبط با رابطه جنسی، مانند اضطراب عملکرد جنسی می شود .

  مقابله با انزال زودرس می تواند مشکل دشواری باشد و به طور بالقوه می تواند تأثیر جدی بر میزان علاقه شما به رابطه جنسی بگذارد. با این حال، اغلب می‌توان آن را با استفاده از داروها، از جمله مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) و داروهای درمان اختلال نعوظ (ED) درمان کرد.

  یکی از این درمان‌های بالقوه، سیلدنافیل، با نام تجاری ویاگرا است. اگرچه هنوز هیچ مطالعه ای در مقیاس بزرگ وجود ندارد که به طور قطعی نشان دهد که سیلدنافیل زود انزالی را درمان می کند، برخی تحقیقات نشان می دهد که سیلدنافیل ممکن است مزایایی برای کاهش سرعت ارگاسم و انزال داشته باشد.

  در ادامه مقاله، چگونگی و چرایی انزال زودرس و همچنین اینکه آیا سیلدنافیل تاخیری است یا نه، توضیح داده ایم.

  ما همچنین تحقیقات موجود در مورد سیلدنافیل و جنبه های خاصی از عملکرد جنسی، از جمله مدت زمانی که قبل از ارگاسم و انزال می گذرد، مورد بحث قرار داده ایم. 

  در نهایت، گزینه‌های درمانی دیگری را به اشتراک گذاشته‌ایم که اگر مستعد ابتلا به PE هستید و می‌خواهید زمان انزال خود را افزایش دهید، عملکرد کلی جنسی خود را بهبود بخشید و از رابطه جنسی رضایت‌بخش‌تر لذت ببرید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

   

  اصول اولیه زود انزالی

  قبل از اینکه به جزئیات خاص سیلدنافیل و انزال زودرس بپردازیم، باید به سرعت به این موضوع بپردازیم که در واقع انزال زودرس چیست.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  انزال زودرس انزالی است که در طی یک دقیقه پس از دخول واژینال، قبل از اینکه تمایل داشته باشید، در تمام فعالیت های جنسی شما رخ می دهد.

  این امری عادی و طبیعی است که گهگاه به ارگاسم و انزال سریعتر از آنچه که می خواهید برسید، و بروز این حالت لزوماً نشان دهنده انزال زودرس نیست.

  برای تشخیص زود انزالی، معمولاً باید علائمی داشته باشید که حداقل شش ماه طول بکشد، تا حدودی ناراحتی بالینی برای شما ایجاد کند و ناشی از یک عامل غیرجنسی مانند اختلال روانی یا مصرف دارو نباشد. 

  مانند بسیاری از اشکال دیگر اختلال عملکرد جنسی مردان، انزال زودرس نیز می تواند از نظر شدت متفاوت باشد. 

  اگر PE خفیف دارید، ممکن است بتوانید قبل از رسیدن به ارگاسم و انزال یک دقیقه رابطه جنسی داشته باشید. اگر PE شدید دارید، ممکن است اجتناب از انزال در هر زمانی در طول فعالیت جنسی، حتی قبل از دخول، مشکل باشد.

  PE می تواند مادام العمر باشد (به این معنی که از اولین تجربه جنسی شما رخ داده است) یا اکتسابی باشد. همچنین می تواند به طور کلی اتفاق بیفتد (به این معنی که شما در تمام فعالیت های جنسی PE را تجربه می کنید)، یا فقط در طول انواع خاصی از فعالیت های جنسی یا با شرکای خاص روی شما تأثیر بگذارد.

  مدت زمان طبیعی رابطه جنسی قبل از انزال

  پاسخ کوتاه این است: بستگی به شما و شریک زندگیتان دارد که بخواهید چقدر طولانی باشد. آمار کلی به شکل زیر است:

  یک مطالعه در سال 2005 که در مجله پزشکی جنسی منتشر شد از گروهی از درمانگران جنسی سوال شد که رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد (مخصوصاً رابطه جنسی نفوذی واژینال). نتایج: 1 تا 2 دقیقه “خیلی کوتاه” و 10 تا 30 دقیقه “خیلی طولانی” ارزیابی شد. از سوی دیگر، 3 تا 7 دقیقه “کافی” و 7 تا 13 دقیقه “مطلوب” رتبه بندی شد.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  مطالعه دیگری از 500 زوج خواسته شد که در شروع دخول، و در هنگام انزال به مدت یک ماه زمان رابطه جنسی خود را اندازه گیری کنند. مدت زمان گزارش شده از 33 ثانیه تا 44 دقیقه متغیر بود. اما میانگین رابطه جنسی واژینال 3 تا 7 دقیقه با میانگین دقیق 5.4 دقیقه  بود.

  سیلدنافیل چیست؟

  سیلدنافیل دقیقا چیست؟ سیلدنافیل ماده فعال ویاگرا است که یک داروی محبوب برای درمان اختلال نعوظ است. این دارو به دسته ای از داروها به نام مهارکننده های PDE5 تعلق دارد و با افزایش جریان خون به آلت تناسلی شما عمل می کند و نعوظ را برای شما آسان تر می کند.

  به طور خاص، سیلدنافیل اثرات آنزیمی به نام فسفودی استراز-5 را که در کنترل قطر رگ‌های خونی آلت تناسلی دخالت دارد، مهار می‌کند.

  همه چیز نعوظ در مورد جریان خون است. هنگامی که شما برانگیخته می شوید، خون در بافت داخل آلت تناسلی شما جریان می یابد و باعث می شود آن را بزرگتر و محکم تر کند. داروهایی مانند سیلدنافیل گردش جریان خون به آلت تناسلی شما را افزایش می‌دهند، که می‌تواند به شما کمک کند تا سفت بمانید.

    بهترین زمان و روش مصرف قرص داپوکستین

  سیلدنافیل یکی از چندین مهارکننده PDE5 است که برای درمان اختلال نعوظ استفاده می شود. داروهای دیگر برای اختلال نعوظ عبارتند از تادالافیل (Cialis®)، واردنافیل (Levitra®) و آوانافیل (موجود به عنوان Stendra® ). 

  برخلاف تصور رایج، داروهایی مانند سیلدنافیل باعث نعوظ تصادفی نمی شوند یا شما را بیشتر به رابطه جنسی علاقه مند نمی کنند – در عوض، شما فقط زمانی نعوظ خواهید داشت که از نظر جنسی برانگیخته شوید، مثلاً در هنگام رابطه جنسی.

  آیا سیلدنافیل زود انزالی را درمان می کند؟

  سیلدنافیل در ابتدا به عنوان دارویی برای برخی بیماری های قلبی مانند آنژین صدری (نوعی درد قفسه سینه ناشی از کاهش جریان خون به قلب) ساخته شد. با این حال، به دلیل استفاده گسترده آن در ویاگرا، بیشتر به عنوان یک داروی اختلال نعوظ شناخته می شود.

  از آنجایی که سیلدنافیل توسط FDA به عنوان درمانی برای اختلال نعوظ تایید شده است، تقریباً تمام تحقیقات علمی در مورد اثرات آن بر روی استفاده از آن برای بهبود نعوظ تمرکز دارد. 

  تبلیغ کانال مشاوره و خرید از ترکیه در ایتا

  با این حال، در طول دهه‌ها، محققان چندین کاربرد بالقوه دیگر برای داروهایی مانند سیلدنافیل را بررسی کرده‌اند، از جمله پاسخ به یک سوال: آیا سیلدنافیل تاخیری است؟

  به این ترتیب، چند مطالعه وجود دارد که به اثرات بالقوه سیلدنافیل به عنوان درمانی برای زود انزالی می پردازد. 

  در یک مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی اورولوژی در سال 2007، 180 مرد مبتلا به انزال زودرس به سه گروه تقسیم شدند. 

  گروه اول (گروه A) با 50 میلی گرم سیلدنافیل درمان شدند، در حالی که افراد گروه B دوز روزانه 20 میلی گرم پاروکستین (که معمولاً به عنوان Paxil ® فروخته می شود) دریافت کردند. پاروکستین یک SSRI که اغلب برای درمان PE استفاده می شود.

  به افراد گروه سوم (گروه C) هیچ دارویی داده نشد، اما به آنها آموزش داده شد که از تکنیک فشار دادن (تکنیکی که شامل فشردن آلت قبل از ارگاسم است) برای کاهش حساسیت در حین رابطه جنسی استفاده کنند. 

  محققان پس از شش ماه شرکت کنندگان در مطالعه را پیگیری کردند. مردان گروه A (گروهی که سیلدنافیل دریافت کردند) بهبودهایی را در زمان تأخیر انزال داخل واژن (IELT یا زمان تا انزال پس از دخول)، رضایت جنسی و شدت کلی PE خود تجربه کردند.

  اعضای گروه سیلدنافیل همچنین گزارش کردند که بیشتر رابطه جنسی داشته اند، که نشان می دهد اثرات سیلدنافیل بر نعوظ و استقامت جنسی نیز ممکن است اعتماد به نفس جنسی عمومی را افزایش دهد.

  این مطالعه به این نتیجه رسید که سیلدنافیل برای درمان PE “بسیار موثر و بی خطر” است و اشاره کرد که درجه اثربخشی بالاتری نسبت به پاروکستین و تکنیک فشار دارد. 

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  در یک کارآزمایی بالینی قدیمی‌تر که در سال 2005 در مجله پزشکی جنسی منتشر شد، محققان اثرات سیلدنافیل را به عنوان یک گزینه درمانی برای مردان مبتلا به انزال زودرس بررسی کردند.

  برای این مطالعه، به مردان 18 تا 65 ساله با تشخیص انزال زودرس، سیلدنافیل در محیطی دوسوکور با کنترل دارونما داده شد. از مردانی که از سیلدنافیل استفاده می کردند، خواسته شد که این دارو را در طول هشت هفته مصرف کنند. 

  پس از دوره آزمایشی، مردان گروه سیلدنافیل افزایش IELT (زمان تاخیر انزال بین واژینال) و بهبود VTS-ELT (زمان تاخیر انزال تحریک ارتعاشی) را نسبت به گروه دارونما تجربه کردند.

  با این حال، در حالی که این نمرات افزایش یافته است، بهبود در زمان تاخیر انزال از نظر آماری معنی دار نبود.

  مردان گروه سیلدنافیل همچنین افزایش قابل توجهی در سطح کنترل خود در مورد کنترل انزال، اطمینان در مورد انزال و رضایت جنسی گزارش کردند. آنها همچنین دوره بازگشت کوتاه تری داشتند – یعنی زمان لازم برای برقراری دوباره رابطه جنسی پس از انزال.

  به طور کلی، این مطالعه به این نتیجه رسید که سیلدنافیل “اعتماد به نفس، درک کنترل انزال و رضایت کلی جنسی” را در مقایسه با درمان دارونما افزایش می دهد، اگرچه اشاره کرد که افزایش زمان تاخیر انزال ناشی از سیلدنافیل قابل توجه نیست.

  به عبارت دیگر، به نظر می رسد که ویاگرا مزایای واقعی را برای مردانی که تحت تاثیر انزال زودرس قرار گرفته اند فراهم می کند، اگرچه افزایش واقعی زمان تا انزال همیشه قابل توجه نیست و از مطالعه ای به مطالعه دیگر متفاوت است.

  چندین مطالعه دیگر نیز به بررسی اثرات سیلدنافیل برای مردان مبتلا به PE پرداخته اند، از جمله به عنوان درمان کمکی.

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  در یک مطالعه منتشر شده در ژورنال Urology، محققان دریافتند که سیلدنافیل زمانی که همراه با پاروکستین و درمان های روانشناختی و رفتاری استفاده شود، به ویژه در مردان مبتلا به PE که به درمان‌های دیگر پاسخ نمی‌دهند، به خوبی عمل می‌کند.

  یک مطالعه جدیدتر در سال 2019 نشان داد که مردانی که به طور همزمان به انزال زودرس و اختلال نعوظ مبتلا هستند، به خوبی به درمان با سیلدنافیل و داپوکستین، داروی جدیدی که در حال حاضر به عنوان یک داروی موثر در درمان زود انزالی در حال توسعه است، پاسخ دادند.

  مکانیسم اثر سیلدنافیل در درمان زود انزالی

  در حال حاضر، متخصصان مراقبت های بهداشتی از اینکه چگونه یا چرا داروهای ED مانند سیلدنافیل زمان لازم برای رسیدن به ارگاسم و انزال را برای مردان مبتلا به انزال زودرس افزایش می دهند، آگاه نیستند.

    آیا مصرف اندانسترون در بارداری ایمن است؟

  یک نظریه رایج در مورد اثرات سیلدنافیل بر انزال زودرس این است که این داروها می توانند انتقال عصبی را در سیستم ادراری تناسلی شما مهار کند. 

  کارشناسان همچنین بر این باورند که سیلدنافیل و سایر مهارکننده‌های PDE5 ممکن است عضله صاف نزدیک مجرای دفران و وزیکول‌های منی را که مسئول انتقال منی و اسپرم به داخل آلت تناسلی در طول ارگاسم و انزال هستند، گشاد کنند.

  در نهایت، برخی از اثرات سیلدنافیل ممکن است به سادگی نتیجه افزایش اعتماد به نفس باشد، زیرا بسیاری از داروهای ED با کاهش سطح اضطراب عملکرد جنسی مرتبط هستند.

  عوارض جانبی سیلدنافیل

  سیلدنافیل یک داروی بی خطر و موثر برای اکثر مردان است. با این حال، به طور بالقوه می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. همچنین ممکن است هنگام استفاده با برخی داروها، از جمله داروهایی که برای بیماری های شایع پزشکی مانند فشار خون بالا (هیپرتانسیون) استفاده می شود، تداخل دارویی ایجاد کند.

  عوارض جانبی رایج سیلدنافیل عبارتند از:

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز
  • سردرد

  • گرگرفتگی

  • سوء هاضمه (سوء هاضمه)

  • تغییرات در بینایی (تاری دید یا تغییر در دید رنگی)

  • گرفتگی بینی

  • کمر درد

  • میالژی (درد عضلانی)

  • حالت تهوع

  • سرگیجه

  • بثورات پوستی

  در بیشتر مواقع، سیلدنافیل تنها عوارض جانبی خفیفی ایجاد می کند. در صورت بروز عوارض جانبی شدید از سیلدنافیل یا عوارض جانبی که پس از توقف اثر سیلدنافیل ادامه می یابد، مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید. لیست کاملی از عوارض سیلدنافیل را در این مقاله مطالعه نمایید.

  سیلدنافیل و سایر مهارکننده‌های PDE5 می‌توانند با برخی از داروهای دیگر، از جمله نیترات‌ها و مسدودکننده‌های آلفا که برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شوند، تداخل داشته باشند.

  هنگامی که این داروها با سیلدنافیل استفاده می شوند، این مواد می توانند باعث کاهش ناگهانی و خطرناک فشار خون شوند که ممکن است باعث احساس سرگیجه، غش یا یک حمله قلبی عروقی شدید شود.

  برای ایمن نگه داشتن خود، مهم است که قبل از شروع درمان با سیلدنافیل، تمام داروهایی را که در حال حاضر استفاده می کنید یا اخیراً استفاده کرده اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

  همچنین در صورت داشتن سابقه پزشکی ، شامل هر گونه مشکلات قلبی عروقی مانند حمله قلبی، نارسایی قلبی یا جراحی قلب، مهم است که به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

  سایر درمان های زود انزالی

  علاوه بر داروهای ED مانند سیلدنافیل، درمان‌های مؤثر دیگری برای انزال زودرس وجود دارد. 

  این درمانها شامل کرم‌ها و اسپری‌های موضعی هستند که حساسیت آلت تناسلی را کاهش می‌دهند و کنترل انزال را آسان‌تر می‌کنند و همچنین داروهای تجویزی مانند داروهای ضد افسردگی. 

  اسپری ها، کرم ها و درمان های موضعی

  اگر زود انزالی خفیف یا متوسط ​​دارید، ممکن است بتوانید با استفاده از یک درمان موضعی که حساسیت آلت تناسلی شما را کاهش می دهد، سرعت انزال را کاهش داده و کنترل بیشتری بر ارگاسم خود داشته باشید.

  خرید از ترکیه دیگه سخت نیست!!

  به عنوان مثال، دستمال مرطوب تاخیری و اسپری تاخیری مردانه با استفاده از بی حس کننده های موضعی بنزوکائین و لیدوکائین برای کنترل حساسیت بدون کاهش لذت جنسی ساخته شده اند.

  مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین

  اگرچه FDA هنوز هیچ قرص خاصی برای انزال زودرس را تایید نکرده است، طیف وسیعی از داروهای موجود برای درمان PE بدون برچسب تجویز می شوند، از جمله سرترالین (شکل عمومی Zoloft®) و پاروکستین (Paxil®). 

  این داروها، که نیاز به نسخه دارند، می توانند به افزایش زمان انزال کمک کرده و کنترل بیشتری بر ارگاسم در طول فعالیت جنسی در اختیار شما بگذارند.

  تکنیک های درمان زود انزالی

  علاوه بر استفاده از دارو، انجام تمرین‌ها و تکنیک‌های خاص – یا ایجاد چند تغییر در عادات و سبک زندگی روزانه‌تان – ممکن است به بهبود عملکرد جنسی شما و کاهش شدت PE کمک کند. این موارد شامل:

  • انجام تمرینات کف لگن برای تقویت عضلات کنترل کننده انزال

  • استفاده از روش هایی مانند تکنیک فشار دادن برای به تاخیر انداختن انزال در حین رابطه جنسی

  • تغییر به یک کاندوم ضخیم تر که حساسیت را هنگام رابطه جنسی کاهش می دهد

  • حواس پرتی خود یا استفاده از تکنیک های آرام سازی برای جلوگیری از رسیدن به ارگاسم

  تکنیک های درمان زود انزالی

   

  نکته آخر در استفاده از سیلدنافیل برای درمان زود انزالی

  در حالی که تحقیقات علمی زیادی در مورد سیلدنافیل به عنوان درمانی برای PE وجود ندارد، مطالعاتی که در حال حاضر در دسترس هستند نتایج امیدوارکننده ای را نشان می دهند.

  سیلدنافیل زمان تاخیر انزال داخل واژینال و رضایت جنسی را افزایش می دهد، به این معنی که به طور بالقوه می تواند به شما کمک کند در طول رابطه جنسی بیشتر دوام بیاورید و از رابطه جنسی لذت بیشتری ببرید. همچنین به نظر می رسد که باعث افزایش اعتماد به نفس می شود که اگر مستعد اضطراب عملکرد جنسی هستید ممکن است کمک کند.

  با این حال، شایان ذکر است که قبل از اینکه بتوان چیزی را به طور قطعی بیان کرد، باید تحقیقات بیشتری انجام شود.

  منبع:

  سفارش خرید از ترکیه توسط سایت دکتر داروساز

  www.forhims.com

  www.ro.co

  4 دیدگاه دربارهٔ «آیا سیلدنافیل تاخیری است؟»

  1. سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم قرص سید نافیل تاخیری است و اگه هست مکملش چی خوبع مصرف کنیم

   1. سلام. وقت بخیر. برای تاخیری خیلی مناسب نیست. بیشتر برای اختلال نعوظ مناسب هست. برای تاخیری میتونید از داپوکستین یا کلومیپرامین استفاده کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *