آیا بین مصرف فروکتوز یا قند میوه و بیماری آلزایمر ارتباطی وجود دارد؟

ارتباط قند فروکتوز با بیماری آلزایمر

آلزایمر بیماری است که ما را  با سولات زیادی همراه می کند: آیا من در معرض خطر هستم؟ اگر چنین است ، چه زمانی شروع به از دست دادن حافظه خود می کنم؟ چه چیزی باعث بروز این بیماری می شود؟ و آیا ارتباطی بین مصرف فروکتوز یا همان قند میوه با خطر ابتلا به آلزایمر وجود دارد؟

متأسفانه ، وقتی صحبت از پاسخ جامعه پزشکی می شود ، پاسخهای چندانی وجود ندارد.

تحقیقات زیادی در مورد پلاک ها و درهم پیچیدگی های مغز دیده ایم که به عنوان علائم بیماری شناخته شده اند ، اما محققان امروزه ابتلا به آلزایمر را با یک علت شگفت آور مرتبط می کنند…

قند فروکتوز یکی از این موارد شگفت آور است که به تقویت ارتباطات شناخته شده این بیماری با چاقی و دیابت کمک می کند.

فروکتوز و مرگ نورونها در مغز

چند سالی است که برخی از دانشمندان شروع به اشاره به آلزایمر به عنوان دیابت نوع 3 می کنند.

یک تیم میان رشته ای از متخصصان مغز و اعصاب ، دانشمندان علوم اعصاب و متخصصان در مورد متابولیسم قند ، اخیراً شواهدی را از داده ها و تحقیقات گسترده ارائه داده اند که نشان می دهد فروکتوز می تواند مقصر مرگ سلول و آسیب ناشی از آلزایمر باشد.

این بدان معنی است که قند ساده موجود در میوه ها ، آب میوه ها ، سبزیجات و حتی مقداری عسل می تواند محرک اصلی در کل مسئله زوال عقل باشد.

در حقیقت ، این تیم تحقیقاتی دریافتند که “بیماری آلزایمر ممکن است توسط فعال شدن بیش از حد فروکتوز ساخته شده در مغز ایجاد شود.”

خوب ، معنی این حرف چیست؟

آنها نگفتند فروکتوزی که می خورید ، بلکه منظور فروکتوزی است که مغز شما می سازد.

آنها بر این باورند که این فروکتوز، تولید انرژی توسط میتوکندری در سلولهای مغزی را کاهش می دهد ، در نتیجه منجر به از دست دادن تدریجی سطح انرژی مغزی مورد نیاز برای عملکرد عصبی مغز و حتی زنده ماندن آن می گردد.

و هرچه میتوکندری و انرژی تولید شده آنها بیشتر و بیشتر از بین می رود ، اختلال عملکرد عصبی و مرگ بیشتر اتفاق می افتد. در سناریوی مشخص شده توسط تیم تحقیقاتی ، پلاک های آمیلوئید و گره های عصبی الیافی که قبلاً فکر می کردیم علت آلزایمر هستند ، بخشی از پاسخ التهابی هستند و در آسیب دیدگی شرکت می کنند ، اما عوامل اصلی ایجاد کننده بیماری نیستند.

ارتباط قند با دیابت و چاقی

تحقیقات قبلی دانشمندان در دانشگاه ییل دقیقاً بررسی کرده است که چه عواملی باعث می شود مغز شما مقادیر بیشتری از فروکتوز را تولید کند.

نظریه آنها این بود که خوردن میوه نیست که باعث افزایش قند فروکتوز موجود در مغز می شود (از طریق انتقال قند از طریق سد خونی مغزی). در عوض ، آنها این نظریه را مطرح کردند که مصرف گلوکز مشکل اصلی است.

تیم تحقیق در طی چهار ساعت به هشت فرد سالم و لاغر گلوکز تزریق کردند. آنها غلظت قند را در مغز شرکت کنندگان در مطالعه با استفاده از طیف سنجی رزونانس مغناطیسی اندازه گیری کردند. غلظت قند در خون نیز ارزیابی شد.

و این چیزی است که آنها پیدا کردند …

آنها کشف کردند که سطح فروکتوز مغزی در واکنش به تزریق گلوکز ، با کمترین تغییرات در سطح فروکتوز خون ، به طور قابل توجهی افزایش می یابد. به عبارت دیگر ، اگر گلوکز می خورید ، سطح فروکتوز مغز خود را افزایش می دهید.

چرا؟

خوب ، آنها می گویند که یک مسیر متابولیکی شناخته شده به نام مسیر پلی اول (Polyol)  گلوکز را به فروکتوز تبدیل می کند که تولید انرژی میتوکندری شما را از بین می برد ، سلول های عصبی مغز را از بین می برد و بروز علائم و اختلالات آلزایمر را منجر می شود.

این یک نتیجه فوق العاده مهم است زیرا دانشمندان می گویند ، “فروکتوز موجود در مغز ناشی از مصرف فروکتوز در رژیم غذایی نیست ، ما نشان داده ایم که از هر قندی که می خورید می توان فروکتوز تولید کرد.”

نتیجه گیری

اگر می خواهید از آلزایمر اجتناب کنید و سلولهای مغز خود را سالم نگه دارید ، علاوه بر سایر روشهای شناخته شده جهت کاهش ابتلا به آلزایمر، مصرف قند خود را محدود کنید. این کار می تواند به کاهش تولید فروکتوز در مغز شما کمک کند ، منجر به تولید انرژی در مغز شده و سلولهای عصبی شما را فعال نگه دارد. علاوه بر این ، قند با بسیاری از بیماری های دیگر از جمله سرطان نیز ارتباط دارد. بنابراین ، برای حفظ عملکرد مغز و سلامتی خود ، قند کمتری مصرف کنید.

منبع: وب سایت easyhealthoptions.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.